Wycięcie w OnePlus 6 będzie można (ostatecznie) ukryć

Firma OnePlus oficjalnie potwierdza i uspokaja, że paskudnego „notcha”, czyli wycięcie w ekranie smartfona OnePlus 6, będzie można ukryć w opcjach systemowych…

OnePlus z opcją ukrycia wycięcia (notcha)
OnePlus z opcją ukrycia wycięcia (notcha)

Decyzja firmy OnePlus o zastosowaniu podobnego do iPhone’a X wyglądu ekranu nowego smartfona OnePlus 6 wywołała wielkie poruszenie wśród fanów producenta oraz całej branży. Władze firmy jeszcze przed oficjalną premierą chciały przygotować użytkowników na „nowość” w postaci wycięcia, a teraz łagodzi sprawę na swoim publicznym forum dyskusyjnym.

Najwyraźniej firma słucha uważnie jakie sa opinie komentatorów, osób z branży jak i samych użytkowników, bowiem  dyrektor generalny OnePlusa Pete Lau, poinformował, że użytkownicy będą mogli ukryć wycięcie, przyciemniając boczny obszar wyświetlacza znajdujący się wokół „notcha”. Ciekawe ile osób zdecyduje się na bardziej tradycyjny wygląd ekranu?

Funkcja black-out została uwzględniona we wczesnych etapach rozwoju oprogramowania systemowego dla urządzenia OnePlus 6. W momencie, w którym zdecydowano się nie dodawać tej funkcji, firma chciała skupić cały swój czas i zasoby na dostarczeniu wyjątkowego obrazu pełnoekranowego. Choć producent nadal uważa, że najlepszym sposobem na poznanie OnePlusa 6 jest wykorzystanie pełnego potencjału wyświetlacza, postanowiono wysłuchać użytkowników, którzy zainteresowani są funkcją black-out.

Każdy będzie mógł wybrac w jaki sposób będzie chciał korzystać z ekranu nowego flagowca i to jest w mojej opinii trochę wycofywanie się rakiem ze słuszności „wycięcia”. Niemniej nowa funkcja pozwoli wyeliminować tło powiadomień i paska stanu, która zostanie dodana w przyszłej aktualizacji oprogramowania wydanej po uruchomieniu OnePlus 6. To trochę ratowanie się przed utratą zainteresowania tych, którzy lubią klasyczny i symetryczny wygląd.

Ta obietnica powinna złagodzić niektóre obawy wyrażone przez użytkowników na forum, a opcja zaciemnienia rogów wyświetlacza pozwoli na korzystanie z urządzenia tak, jak się komu podoba.

Prawdopodobnie wkrótce pojawi się OnePlus 6, biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę przecieków, a nawet oficjalnych informacji na temat tego urządzenia.

źródło: PhoneArena via OnePlus