WiFi Calling dla użytkowników iPhone’a 5s w Orange

Użytkownicy iPhone’ów 5s, którzy zaktualizują system operacyjny do najnowszego iOS-a 11.3 i mają numer komórkowy w Orange, będą mogli korzystać z usługi WiFi Calling.

WiFi Calling dla użytkowników iPhone'a 5s w Orange

Użytkownicy starszych iPhone’ów 5s, które zadebiutowały w 2013 roku wciąż otrzymują aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS i mogą zaktualizować go do najnowszej wersji iOS 11.3 i po pięciu latach od premiery mogą otrzymać dostęp do nowych funkcji!

Dodatkową niespodzianką jest to, że operator Orange Polska, wraz z aktualizacją oprogramowania, dodaje do tej wersji systemu obsługę funkcji WiFi Calling dla tego leciwego modelu iPhone’a 5s.

Jak czytamy na blogu firmowym Orange z iPhone’ów 5s korzysta w tej sieci tylko 100 000 użytkowników, ale i tak wraz z modułem operatora Orange 32.0 w systemie iOS 11.3 dodano obsługę WiFi Calling dla tego modelu bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji mobilnych.

WiFi Calling oraz VoLTE w Orange zostały włączone 28 marca 2017 roku i mogli z nich korzystać właściciele iPhone’ów 6 i nowszych (6s, 7 i wersje z Plusem) oraz iPhone’ów SE. Wśród modeli obsługiwanych telefonów zabrakło jednak iPhone’a 5s, który jako ostatni został dodany do oprogramowania – też chciałoby się rzec, że lepiej późno niż wcale.

Choć jest to dobra wiadomość, Orange popełniło mały błąd merytoryczny we wpisie, bowiem aktualizacja systemu iOS zawsze jest dostępna od razu dla wszystkich użytkowników i nie musicie czekać (jak błędnie informuje autor wpisu), żeby zainstalować uaktualnienie systemu. Od czwartku możecie to zrobić od razu, wchodząc do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia, bądź za pomocą programu iTunes.

Jeśli jesteś posiadaczek iPhone’a 5s, możesz już zacząć dzwonić za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, dzięki funkcji WiFi Calling!

Zobacz także: Lista telefonów z VoLTE i WiFi Calling w Orange

źródło: Orange Blog