Play wyłącza prenumeraty SMS (o kilka lat za późno…)

Operator komórkowy Play zapowiedział, że od 1 kwietnia 2018 r. wyłącza niezbyt lubianą usługę prenumerat SMS, na które niektórzy dali się nabrać – ale czy jest się czym chwalić właśnie teraz?

Pla wyłącza prenumeraty SMS (1 kwietnia 2018)

Rzecznik Playa ogłosił na blogu firmowym, że operator niby to w trosce o klientów wyłącza „niewinne” prenumeraty SMS z horoskopem, słowem dnia i innymi głupotami, które służyły do bezczelnego wyciągania pieniędzy od abonentów za każdą otrzymaną wiadomość!

Prawda jest taka, że wraz z wejściem nowelizacji prawa telekomunikacyjnego i tak każdy operator musi to zrobić. I trochę żenujące jest teraz chwalenie się, że oto wyłączamy te wstrętne SMS-y premium…

Co ciekawe operator przyznaje się, że duży odsetek korzystających z tych usług stanowią osoby, które wyraziły zgodę przez przypadek, nie były świadome zasad działania takiego serwisu lub nie wiedziały jak z niego zrezygnować. Drogie Play, proponuję zwrócić koszty tym biednym nieświadomym użytkownikom.

Od 1 kwietnia br. w PLAY nie będzie możliwości uruchomienia prenumeraty SMS. Oznacza to większe poczucie bezpieczeństwa dla klientów i brak niespodzianek w związku z płatnymi przychodzącymi SMS-ami.

Ale oto, co czytamy dalej: Klienci, którzy korzystają z takich usług do tej pory nie muszą się o nic martwić – nie wyłączamy aktywnych prenumerat. 

Nie wiem, czy płakać? czy się śmiać? – oby mniej takich kompromitujących wpisów operatorów. Zadam jeszcze pytanie, kto korzysta z tych oszukańczych usług, jeśli nie nabici w butelkę klienci? Przyznam, że dawno nie rozbawił mnie wpis operatora, jak właśnie ten Playa… Na dokładkę możecie zobaczyć poniższe wideo – oj Playu Playu… z drugiej strony lepiej późno niż wcale.

źródło: Blog Play