„Away” to pełnometrażowy film wykonany przez jedną osobę

Niezależny 23-letni animator Gints Zilbalodis stworzył samodzielnie przepiękny pełnometrażowy film animowany zatytułowaną „Away”, którego premiera przewidziana jest na 2019 rok.

„Away” Gints Zilbalodis (2019)

Chłopiec zwisający z drzewa na jałowej pustyni. Las wypełniony kamieniami, przez które przebijają okrągłe dziury. Żółwie przewożące na skorupie czarne koty. Upiorne jaskinie. Ciekawe słonie. To tylko kilka ujęć z pierwszego zwiastuna filmu pod tytułem „Away”.

Animacja 3D jest daleka od doskonałości, ale jest w niej wyraźny charakterystyczny styl młodego łotweskiego artysty. Nie byłoby w tej twórczości niczego nadzwyczajnego gdyby nie to, że cały film animowany został stworzony przez jedną osobę – 23-letniego Gintsa Zilbalodisa. W przeciwieństwie do najnowszych filmów Pixara, „Away” to dzieło jednej osoby – to duże wyzwanie i bardzo dużo pracy, ale Gints pracuje nad nim już od 8 lat.

Zilbalodis dorastał w łotewskiej stolicy Rygi. Jego rodzice spotkali się w szkole artystycznej, więc nie jest zaskoczeniem, że szybko zakochał się w tworzeniu grafiki, ilustracji i filmów. Jako 15-latek o jasnych oczach napisał dwuminutowy film „Rush” z „ładnym, starym iMaciem” i oprogramowaniem Toon Boom.

Początkujący animator zapisał się do JRRMV, liceum artystycznego w Rydze, gdzie w wolnym czasie pracował nad krótkim filmem „Aqua” o kocie, który musiał pokonać lęk przed wielka przestrzenią oceanu – sam artysta nie jest pewien, skąd wziął się ten pomysł…

Zobacz także: Czekamy na film animowany „Podróż smokiem Diplodokiem”

Kadr z filmu animowanego „Away” Gints Zilbalodis (2019)
Kadr z filmu animowanego „Away” Gints Zilbalodis (2019)

Zobacz kilka przykładów twórczości Gintsa

„Away” (2019) – Zilbalodis wyjaśnia, że ​​film zostanie całkowicie wyrenderowany w programie Maya w niskiej rozdzielczości – to pozwoli mu zaoszczędzić dużo czasu i znacznie ułatwi zmianę małych szczegółów bez konieczności martwienia się o opóźnienia podczas ponownego renderowania.

Followers (2015)

Inaudible (2015)

Priorities (2014)

Aqua (2012)

Rush (2010)

źródło: Vimeo Gints Zilbalodis