Uaktualnienie macOS High Sierra 10.13.4 dostępne do pobrania

Apple wydało uaktualnienie swojego systemu operacyjnego macOS High Sierra 10.13.4 na komputery Mac – wśród nowości pojawiły się między innymi czat firmowy w Wiadomościach oraz obsługa eGPU.

Uktualnienie systemu macOS High Sierra 10.13.4

Firma Apple, po udostępnieniu finalnej wersji systemów iOS 11.3, watchOS 4.3 i tvOS 11.3, zaktualizowała system operacyjny macOS High Sierra do wersji 10.13.4, poprawiając stabilność, wydajność i bezpieczeństwo Maca. Wprowadzono także kilka nowych funkcji, ale nie wszystkie dostępne są poza USA tak jak na przykład funkcja czatu z firmą w Wiadomościach.

Czat biznesowy pozwala ludziom komunikować się bezpośrednio z firmami za pośrednictwem aplikacji Wiadomości, a nawet dokonywać zakupów. Funkcja została ogłoszona na WWDC 2017 i początkowo miała być dostarczana z systemem iOS 11 i macOS 10.13 w zeszłym roku.

Sporą nowością jest natomiast obsługa zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU). Obsługa eGPU może zwiększyć szybkość zadań graficznych, takich jak VR (wirtualna rzeczywistość), gry i CAD. Wymaga to jednak osobnego Thunderbolta 3, a także dedykowanej karty graficznej, które razem mogą kosztować setki, a nawet tysiące dolarów.

Oprócz tego pojawiło się kilka usprawnień dla przeglądarki Safari, obejmujących możliwość sortowania zakładek Safari, a także większą przejrzystość w zakresie prywatności i danych osobowych.

Najnowszą wersję systemu macOS firmy Apple można pobrać za pośrednictwem wbudowanych mechanizmów aktualizacji systemowych lub w aplikacji App Store na Macu.

Szczegóły uaktualnienie macOS 10.13.4
Szczegóły uaktualnienie macOS 10.13.4

Oto pełna lista nowości systemu macOS 10.13.4:

  • dodano obsługę funkcji Czat z firmą w Wiadomościach (tylko w USA),
  • wprowadzono obsługę zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU),
  • rozwiązano problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem grafiki w części aplikacji na iMacu Pro,
  • dodano możliwość szybkiego przechodzenia do ostatniej (skrajnej prawej) otwartej zakładki Safari przy użyciu kombinacji klawiszy Command+9,
  • umożliwiono sortowanie zakładek według nazw lub adresów URL (opcja Sortuj wg, dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy),
  • usunięto problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie podglądu stron WWW w Wiadomościach,
  • zwiększono ochronę prywatności, przy wypełnianiu automatycznie nazwy użytkownika i hasła tylko po wybraniu ich w polu formularza internetowego,
  • dodano ostrzeżenia wyświetlane w polu wyszukiwania inteligentnego Safari, jeśli używany formularz z hasłem lub danymi karty kredytowej znajduje się na niezaszyfrowanej stronie internetowej,
  • wprowadzono wyświetlanie ikon i łączy prowadzących do opisu sposobu wykorzystania danych osobowych użytkownika, o które proszą określone funkcje produktów i usług Apple.

źródło: Apple