1Password 7.0 na macOS będzie miał sporo nowości – zobacz jakich!

AgileBits, twórcy 1Password na iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch, ogłosili w środę, że dostępna jest już publiczna wersja beta nadchodzącej aktualizacji aplikacji 1Password 7.0 dla komputerów Mac.

1Password 7 beta 1

Aplikacja 1Password stała się standardem oprogramowania do zarządzania hasłami w społeczności technicznej, a teraz 1Password przenosi klienta na komputery Mac na jeszcze wyższy poziom. AgileBits wydało pierwszą wersję beta 1Password 7 na Maca i przynosi mnóstwo nowych funkcji.

Zmiany pojawiają się już na ekranie blokady. Mimo że jest to niewielka różnica, 1Password czerpie inspirację ze swojego klienta iOS i wprowadza bardziej płaski i żywy kolorowy ekran blokady, zastępując wyciszone kolory w bieżącej wersji.

Jednak prawdziwe nowości znajdują się wewnątrz aplikacji, a nie tylko w samym wyglądzie.

Przeczytaj także: 1Password 7.0 na iOS-a ze wsparciem dla Face ID

Oto niektóre z głównych ulepszeń w 1Password 7:

 • Ulepszony pasek boczny: nowy zwijany pasek boczny mieści więcej informacji niż poprzednio i wykorzystuje monochromatyczne ikony na ciemnym tle.
 • Przeciąganie i upuszczanie: teraz łatwiej będzie można zarządzać swoimi skopiowanymi hasłami, przeciągając i upuszczając. Nie tylko można przeciągać i upuszczać elementy między skarbcami, ale nawet dwa różne konta. Można zarządzać swoimi skarbcami bezpośrednio z nowego paska bocznego, na przykład edytować nazwy skarbców, zmieniać ich opisy, wybrać awatar lub przesłać własne zdjęcie. A jeśli przeciągniemy elementy do Nowego skarbca, to zostanie on automatycznie utworzony.
 • Formatowanie notatek: bezpieczne notatki w 1Password obsługują teraz formatowanie tekstu. Można zapisywać swoje notatki za pomocą pogrubienia, kursywy, podkreślenia i innych stylów, a nawet dodawać klikalne linki, uporządkowane i nieuporządkowane listy i wiele więcej.
Formatowane notatki
Formatowane notatki
 • Zagnieżdżone tagi: można organizować tagi zagnieżdżone w tagach. Po prostu, wystarczy dodać kreskę do swoich nazw znaczników, a 1Password zajmie się resztą.
 • Wyskakujące elementy: to jest niesamowita nowa funkcja. Kliknięcie specjalnej ikony na pasku narzędzi powoduje przeniesienie szczegółów elementu do nowego przyklejonego okna.
1Password 7 na Maca - screen ekranu głównego
1Password 7 na Maca – screen ekranu głównego

Oprócz tych przyciągających uwagę funkcji, 1Password 7 zawiera dziesiątki usprawnień, ulepszenia funkcji i bezpieczeństwa, nowy design i inne fajne rzeczy, między innymi:

 • Nowa niestandardowa czcionka o nazwie Courier Prime Bits.
Czcionka Courier Prime Bits
Czcionka Courier Prime Bits
 • Odnajdywanie skradzionych haseł przez integrację z bazą danych Troya Hunta.
 • Podczas używania Touch ID, Secure Enclave chroni Twoje główne hasło.
 • Z łatwością zobacz swój aktualnie wybrany skarbiec i konto.
 • Tagi są monogramowane za pomocą inicjałów.
 • Szybkie znajdywanie elementów dzięki nowej integracji ze Spotlight.
 • Użycie opcji Handoff, aby przeglądać elementy z systemu iOS bezpośrednio z docka na Macu.
 • Dane logowania teraz wyróżniają hasła jednorazowe.
 • Nowy wygląd ikon logowania.
 • Rozszerzenie Safari jest zintegrowane z 1Password 7, nie ma potrzeby zarządzania nim osobno.
 • Architektura pojedynczego procesu zwiększa wydajność i eliminuje problemy między główną aplikacją a wersją mini.

Dziennik zmian dla wersji beta 1 programu 1Password 7 jest ogromny, więc jest to tylko krótki przegląd największych nowych ulepszeń. Możesz pobrać 1Password 7 beta dla Maca ze strony internetowej AgileBits.

Wyskakujące okienka
Wyskakujące okienka

Aplikacja jest bezpłatna dla wszystkich z członkostwem 1Password. Jeśli masz wersję samodzielną w wersji 6, zostaniesz poproszony o zasubskrybowanie lub zakup licencji po pierwszym uruchomieniu wersji beta.

Według AgileBits, licencje będą dostępne za 64,99 USD, gdy finalna wersja 1Password 7 pojawi się jeszcze w tym roku, ale już teraz są dostępne za jedyne 39,99 $ (jest też miesięczny bezpłatny okres próbny).

źródła: iDownloadBlog via Blog AgileBits