Kod systemu iOS 11.3 sugeruje, że pojawi się tęczowa tarcza Apple Watcha

W kodzie nowego mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.3 znaleziono fragment, który sugeruje, że zegarek Apple Watch otrzyma „tęczową” tarczę symbolizującą solidarność z LGBT.

Apple Watch Pride Edition

Apple właśnie wydało nową kompilację systemu iOS 11.3 dla nowego (ogłoszonego wczoraj) 9,7-calowego iPada 6. generacji. Ta kompilacja wygląda na ostateczną wersję uaktualnienia systemu iOS 11.3 (lub Golden Master). Jak zwykle w przypadku GM lub ostatecznych wersji, Apple ma tendencję do utrzymywania nowych funkcji w tajemnicy do czasu, aż zostanie wydana po publicznych testach.

Nowe ciągi kodu znalezione w nowej wersji sugerują, że pojawi się nowa tarcza zegarka Apple Watch, prawdopodobnie wraz z systemem watchOS 4.3. Nowy tęczowy motyw (Apple Pride) będzie składać się z kolorowych pasków układających się we wzór tęczowej flagi symbolizującej środowiska LGBTQ.

Zapis w kodzie znaleziono w pakiecie ułatwień dostępu – typie komponentu, który zapewnia audioopisy funkcji iOS dla użytkowników z problemami z widzeniem. Ten konkretny pakiet będzie prawdopodobnie używany w aplikacji Watch, która służy do konfigurowania Apple Watcha na iPhonie. Mimo że aplikacja Watch nie jest dostępna na iPadzie, często zdarza się, że niektóre pliki pozostają, tak jak w przypadku wcześniejszych wycieków HomePod.

fragment kodu systemu iOS 11.3 mówiący o tęczowej tarczy Apple Watcha
fragment kodu systemu iOS 11.3 mówiący o tęczowej tarczy Apple Watcha

Zobacz także: Apple o prawach LGBT w filmie „Pride”

Wcześniej Apple sprzedawało zestaw tęczowych parcianych pasków dla Apple Watcha przez ograniczony czas, ale już przestano je sprzedawać.

źródło: 9TO5Mac