Apple wydało finalną wersję iOS 11.3, ale tylko dla nowego iPada

Firma Apple udostępniła dziś długo oczekiwaną aktualizację systemu iOS 11.3, ale wygląda na to, że oprogramowanie jest dostępne do pobrania tylko na iPadzie (6. generacji), który został ogłoszony wczoraj podczas wydarzenia edukacyjnego w Chicago.

Nowy iPad (6. generacji 2018) ma już iOS 11.3

iPad szóstej generacji został zaprezentowany i trafił do sprzedaży dopiero wczoraj, ale pierwsze zamówienia zostaną dostarczone dopiero pod koniec tego tygodnia, a samo urządzenie nie jest nawet dostępne jeszcze w sklepach.

Być może są już osoby korzystające z nowego 9,7-calowego iPada, które mogą pobierać uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.3 w trybie OTA w aplikacji Ustawienia.  Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, należy na urządzeniu przejść do UstawieniaOgólneUaktualnienia.

iOS 11.3 wprowadza długą listę nowych funkcji i będzie to największe do tej pory uaktualnienie systemu iOS 11, Wśród nowości znajdą się między innymi Wiadomości w iCloud (umożliwiające przechowywanie wiadomości iMessage i SMS w chmurze) – pozwoli to zaoszczędzić cenne miejsce na urządzeniu.

Aktualizacja wprowadza także nową wersję ARKit 1.5, która pozwala programistom na znacznie więcej w ich aplikacjach wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. System dodaje także narzędzie do zarządzania żywotnością baterii, dzięki której będzie można uzyskać znacznie więcej informacji na temat stanu akumulatora oraz będzie można zdecydować, czy system ma zarządzać procesorem i pamięcią w przypadku gdy bateria jest słaba.

Inne nowe funkcje obejmują sortowania recenzji w sklepie App Store, uwierzytelnianie oprogramowania dla urządzeń HomeKit, czat biznesowy do kontaktowania się z firmami używającymi programu iMessage i wiele innych.

Nie jest jasne, dlaczego Apple wypuściło iOS 11.3 tylko dla nowego iPada? Niemniej oznacza że iOS 11.3 zostanie już za chwilę wydany także dla innych kompatybilnych urządzeń mobilnych Apple. Jeśli nie nastąpi to dzisiaj, to być może jeszcze w tym tygodniu.

 

źródło: macRumors