W Pokémon Go będzie można w końcu łatwo złapać Mew!

Od 30 marca 2018 roku, trenerzy Pokémon Go będą mogli zaliczać zadania „research tasks”, aby w końcu móc upolować rzadkiego pokemona Mew.

Pokémon Go zadania, w których można upolować Mew

Gracze oryginalnej serii Pokémon Red and Blue bez wątpienia przypomną sobie, jak niezliczone historiami o tym, jak zdobyć mitycznego Pokémona Mew. Stworzenie było dostępne tylko na Game Boyu (w 2003 roku), ale to nigdy nie powstrzymało nikogo przed rozpowszechnianiem plotek o tym, jak Mew ukrywał się pod ciężarówką w pobliżu S.S. Anne. Był to czas, kiedy internet, jaki znamy, był jeszcze w powijakach i nie było tak łatwo obalić krążące mistyfikacje.

Dzisiaj Niantic (twórcy gry mobilnej Pokémon GO) ogłosił, że będzie dodawał nowe funkcje do gry, które pozwolą graczom na wykonanie zadań, aby ostatecznie dostać szansę na „spotkanie z niektórymi Pokémonami!” Zadania wydają się być związane z Mitycznym Pokémonem Mew i wydają się być ostatnią iteracją questów w grze, które zostały zauważone APK w zeszłym miesiącu.

Zadania mogą być podzielone na dwa typy: odkrycia terenowe i odkrycia specjalne. Zadania w terenie zbierane są poprzez obracanie PokéStopów i obejmują takie rzeczy, jak przechwytywanie określonych Pokémonów lub angażowanie się w bitwy, podczas gdy zadania specjalne będą wymagane przez samego profesora Willow i doprowadzą do „ważnych odkryć”.

Wykonanie zadań gwarantuje otrzymanie nagrody przez trenerów, a po wypełnieniu co najmniej jednego zadania terenowego Field Research w danym dniu otrzymamy Stempel. Zdobycie siedmiu znaczków odblokuje zadanie „Przełom w badaniach” (Research Breakthrough), które daje jeszcze więcej nagród i szansę na złapanie mitycznego Pokémona – takiego jak Mew.

Nagrody za zadania terenowe (Stamps) Pokémon Go
Nagrody za zadania terenowe (Stamps) Pokémon Go

Gracze od dawna narzekają na problemy z EX Raids, obecnym systemem rozgrywek w Pokémon GO, pozwalającym trenerom na przechwytywanie legendarnego Pokémona, ponieważ jest frustrujący i nieprzewidywalny. Alternatywny system, który jest bardziej przejrzysty i bardziej obiektywny, taki jak ten, z pewnością przyniesie ulgę trenerom i dostarczy im sposób, aby upolować Pokémony, których w inny sposób nie można uzyskać w grze.

Zadania terenowe Pokémon Go
Zadania terenowe Pokémon Go

Zadania zostaną wprowadzone 30 marca 2018 roku, więc jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników, którzy grali w tę w grę tylko przez kilka miesięcy latem 2016 roku, możesz rozważyć ponowne pobranie aplikacji i powtórzenie wspomnień z dzieciństwa.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: Android Police via Niantic Labs – New research feature leads to discovering the mythical Pokémon Mew in Pokémon Go