Michał Witkowski pisze „Lubiewo część 2 – Obce cywilizacje”

Autor głośnego „Lubiewa” Michał Witkowski zapowiedział, że pisze drugą część swojej kultowej powieści pt. „Lubiewo część druga. Obce cywilizacje”, w której nie zabraknie elementów science fiction (w tytule) i zapewne obyczajowych skandali.

Lubiewi część druga. Obce cywilizacje.

Michał Witkowski zadebiutował w 1997 roku, choć jego pierwszą oficjalną książką był zbiór opowiadań „Copyright” wydany w 2001 r. Cztery lata później ukazała się powieść zatytułowana  „Lubiewo”, która wkrótce zyskała miano kultowej.

„Lubiewo” (później „Lubiewo bez cenzury”) zostało nominowane do kilku nagród: Nike 2006, Paszporty Polityki 2005, Fenomeny „Przekroju” w 2005 r. Powieść otrzymała także Nagrodę Literacką Gdynia 2006 oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek 2006. Tłumaczenia powieści ukazały się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji, Czechach, Finlandii, , Izraelu, na Ukrainie i Litwie.

Pp trzynastu latach Michał Witkowski zapowiedział, że pisze drugą część, która ma nosić tytuł „Lubiewo część druga. Obce cywilizacje” i zostanie wydana nakładem Wydawnictwo Znak Literanova. Akcja drugiej części rozgrywa się głównie we Wrocławiu i Lubiewie w latach od przed drugiej wojny światowej do dziś.


Przeczytaj także: „Howling at the Moon” to piękny album łączący realne i fikcyjne światy

Podtytuł „obce cywilizacje” niestety należy traktować metaforycznie, bowiem akcja nie rozgrywa się w kosmosie i jest ze wszech miar realistyczna. A szkoda, bo wszelkie dystopijne i mroczne klimaty science fiction są teraz w cenie!

„Lubiewo cz. 2 obce cywilizacje” (projekt: Szymon Kurpiewski)

projekt: Szymon Kurpiewski

Czy autor podoła wyzwaniu? Zszokuje? Zaskoczy? Przekonamy się dopiero za rok, premiera książki przewidziana jest na jesień 2019 roku.

źródło: Facebook Michał Witkowski

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj