Michał Witkowski pisze „Lubiewo część 2 – Obce cywilizacje”

Autor głośnego „Lubiewa” Michał Witkowski zapowiedział, że pisze drugą część swojej kultowej powieści pt. „Lubiewo część druga. Obce cywilizacje”, w której nie zabraknie elementów science fiction (w tytule) i zapewne obyczajowych skandali.

Lubiewi część druga. Obce cywilizacje.

Michał Witkowski zadebiutował w 1997 roku, choć jego pierwszą oficjalną książką był zbiór opowiadań „Copyright” wydany w 2001 r. Cztery lata później ukazała się powieść zatytułowana  „Lubiewo”, która wkrótce zyskała miano kultowej.

„Lubiewo” (później „Lubiewo bez cenzury”) zostało nominowane do kilku nagród: Nike 2006, Paszporty Polityki 2005, Fenomeny „Przekroju” w 2005 r. Powieść otrzymała także Nagrodę Literacką Gdynia 2006 oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek 2006. Tłumaczenia powieści ukazały się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji, Czechach, Finlandii, , Izraelu, na Ukrainie i Litwie.

Po trzynastu latach Michał Witkowski zapowiedział, że pisze drugą część, która ma nosić tytuł „Lubiewo część druga. Obce cywilizacje Pozaziemskie cywilizacje” (i zostanie wydana nakładem Wydawnictwo Znak Literanova. Akcja drugiej części rozgrywa się głównie we Wrocławiu i Lubiewie w latach od przed drugiej wojny światowej do dziś.

Przeczytaj także: „Howling at the Moon” to piękny album łączący realne i fikcyjne światy

Podtytuł „obce pozaziemskie cywilizacje” niestety należy traktować metaforycznie, bowiem akcja nie rozgrywa się w kosmosie i jest ze wszech miar realistyczna. A szkoda, bo wszelkie dystopijne i mroczne klimaty science fiction są teraz w cenie!

„Lubiewo cz. 2 obce cywilizacje” (projekt: Szymon Kurpiewski)
projekt: Szymon Kurpiewski

Czy autor podoła wyzwaniu? Zszokuje? Zaskoczy? Przekonamy się dopiero za rok, premiera książki przewidziana jest na jesień 2019 roku. Książka „Lubiewo – pozaziemskie cywilizacje” – bo taki tytuł będzie nosiła, będzie poprawionym i rozszerzonym wydaniem oryginalnego „Lubiewa bez cenzury”. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2020 roku.

źródło: Facebook Michał Witkowski