Apple zaproponowało nowe Emoji reprezentujące niepełnosprawności

Firma Apple zaproponowała 13 nowych Emoji, które reprezentują osoby niepełnosprawne i niepełnosprawności – łącznie 45 opcji, jeśli policzymy odcienie skóry.

Nowe Emoji z osobami niepełnosprawnymi

Wśród zaproponowanych przez firmę Apple nowych Emoji znalazły się aparaty słuchowe, pies przewodnik, protezy, osoby na wózkach inwalidzkich i inne ikony reprezentujące niepełnosprawności. Jak zauważa Emojipedia, wejdą one do zestawu emotikon pod warunkiem, że zatwierdzi je konsorcjum Unicode.

Apple napisał w swoim oświadczeniu, że chce dodać nowe emotikony w celu lepszego reprezentowania osób niepełnosprawnych. Obecnie Emoji zapewnia szeroki zakres opcji, ale może nie przedstawiać doświadczeń osób niepełnosprawnych.

Zobacz także: Emoji 3D i rozszerzona rzeczywistość na Snapchacie

Nowy zestaw emotikon obejmuje aparat słuchowy, osoby niewidome używające lasek, osoby na wózkach inwalidzkich, psa przewodnika i protezy kończ. Zaproponowano łącznie 13 nowych emoji, w sumie jest ich jednak 45 jeśli zliczymy opcje z odcieniami skóry. Apple mówi się emotikony to tylko punkt wyjścia do nowych zestawów, które dopiero mogą się pojawić.

Oto propozycje nowych ikon:

Przykłady Emoji reprezentujące niepełnosprawności
Przykłady Emoji reprezentujące niepełnosprawności

Posiedzenie Komitetu Technicznego Unicode, w którym członkowie będą omawiać propozycje tych Emoji, jest planowane na następny miesiąc. Jeśli zostaną zatwierdzone, pojawią się na liście kandydatów w zestawie Emoji Unicode 12.0, który ma zostać wydany w pierwszej połowie 2019 roku. Tymczasem lista emotikon na 2018 została zamknięta (Unicode 11.0.0) i ma trafić na główne platformy mobilne w drugiej połowie tego roku.

źródła: Unicode, via Emojipedia, The Verge