Książka pt. „Player One” Ernesta Cline’a pojawi się 4 kwietnia

Bestsellerowa powieść „Player One”, która stała się klasykiem gatunku pojawi się w nowym wydaniu w sprzedaży już 4 kwietnia br., tuż przed premierą ekranizacji w reżyserii Stevena Spielberga.

„Player One” książka Ernesta Cline'a (4 kwietnia 2018 - Wydawnictwo Feeria Young)

Film science fiction w reżyserii Stevena Spielberga zatytułowany „Ready Player One” trafi do polskich kin 6 kwietnia 2018 roku, a dwa dni wcześniej 4 kwietnia 2018 roku w księgarniach pojawi się wznowiona powieść Ernesta Cline’a pot tytułem „Player One”.

Licząca 504 strony książka „Player One” ukaże się nakładem Wydawnictwa Feeria, w miękkiej oprawie w cenie detalicznej 39,90 zł. Zapewne wiele księgarni będzie sprzedawało ten tytuł w promocyjnych cenach, więc spokojnie znajdziecie ją za około 25-30 zł.

Powieść będzie dostępna także w formie e-booka oraz audiobooka, więc właściciele czytników, tabletów i smartfonów, będą mogli zamówić ją i pobrać w momencie kiedy tylko pojawi się w sprzedaży internetowej.

Przeczytaj również: Adaptacja „Ready Player One” na uroczym wideoklipie

O czym jest książka „Player One”?

Jest rok 2045. Ziemia jest okropnym miejscem. Zasoby ropy się wyczerpały. Klimat się rozregulował. Na planecie panują głód, bieda i choroby. Większość ludzi ucieka od przytłaczającej rzeczywistości, prowadząc wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa i podobnie jak wielu innych, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Schował go przed śmiercią tam założyciel OASIS, James Halliday, multimiliarder.

Okładka książki „Player One”
Okładka książki „Player One” (fot. Feeria)

Ten, kto go znajdzie, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą. Przez całe lata miliony ludzi próbowały odnaleźć ten skarb; jedyną wskazówką była wiedza, że prowadzące do celu zagadki są oparte na kulturze masowej końca XX wieku. Ale to właśnie Wade natrafia na klucz do pierwszego zadania i nagle odkrywa, że w desperackim wyścigu po największą nagrodę przeciwko sobie ma tysiące konkurentów. Ta coraz bardziej zaciekła rywalizacja wkrótce przenosi się z OASIS do świata rzeczywistego…

Jeżeli jesteście fanami dystopijnego science fiction, to koniecznie przeczytajcie najpierw tę powieść i dopiero wybierzcie się do kina. Poniżej najnowszy zwiastun filmu:

źródło: Wydawnictwo Feeria