Apple zapowiedziało na 27 marca wydarzenie poświęcone edukacji

Firma Apple wysyłała zaproszenia na wydarzenie Let’s take a field trip (Wybierzmy się na wycieczkę), które odbędzie się 27 marca 2018 roku w Chicago – zobaczymy wtedy nowe kreatywne pomysły dla nauczycieli i uczniów.

Wydarzenie Aplle dla sektora edukacji (27 marca 2018 r.)
Wydarzenie Aplle dla sektora edukacji (27 marca 2018 r.) – zaproszenie

Apple ogłosiło wydarzenie Let’s take a field trip na 27 marca 2018 roku, podczas którego zgodnie z informacją na zaproszeniu ​​skupi się na „kreatywnych pomysłach dla nauczycieli i uczniów”. Przypomnijmy, że konferencja dla programistów WWDC18 odbędzie się 4 czerwca br.

Nie podano zbyt wielu informacji, ani podpowiedzi na samej grafice, na której zamieszczono stylizowane logo firmy Apple, a hasło Let’s take a field trip („Zróbmy sobie wycieczkę”) wpisuje się w tematy edukacji. Apple podobno pracuje nad nowymi tańszymi MacBookami i iPadami, które miałyby ukazać się w tym roku – co miałoby sens biorąc pod uwagę kontekst edukacji.

Doniesienia od Digitimes i wiarygodnego analityka KGI Securities Ming-Chi wskazują na to, że  Apple planuje ostatecznie wypuścić następcę MacBooka Air, który wciąż jest w sprzedaży od kilku lat. Nowy komputer, który prawdopodobnie ma być 13,3-calowym MacBookiem podstawowym z wyświetlaczem Retina o rozdzielczości 2560×1600 pikseli, w cenie od 799 do 899 USD, byłby idealnym wyborem dla studentów.

Apple pracowało również nad nowym wydaniem iPada w klasie dla nauczycieli przez ostatnie kilka lat. Ostatnie pogłoski mówią, że firma może wypuścić na rynek nowego, podstawowego 9,7-calowego iPada, który kosztuje około 259 USD, czyli mniej niż obecny model.

źródło: Apple via The Verge (@reckless)