Android Wear zmienia nazwę na „Wear OS by Google”

Google zmienia nazwę swojego systemu operacyjnego dla smartwatchy Androida Wear na Wear OS by Google – chyba chodzi o to, żeby sprzedaż swoje wearables właścicielom iPhone’ów.

Wear OS by Google (nowa nazwa Androida Wear i logo)

Android Wear – wielka próba wejścia Google na rynek wearables chyba nie było wielkim hitem. Aby dać swojej platformie niewątpliwie potrzebne drugie życie, firma zmieniła nazwę oprogramowania na Wear OS by Google.

Wiadomość ta pojawiła się nieprzypadkowo przed Baselworld, największe targi branży zegarkowej, które odbędą się w Bazylei w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie wiele nowych zegarków, które uruchamiają oprogramowanie Google, zadebiutuje na wystawie w połączeniu z nowym popchnięciem.

Dennis Troper z Google’a podaje powody zmiany nazwy w swoim wpisie na blogu, wskazując, że jeden na trzech nowych użytkowników Androida Wear ma iPhone’a. Odsunięcie ekosystemu urządzeń przenośnych typu wearables od systemu Android, może pomóc odeprzeć skojarzenia, że urządzenia z systemem Wear OS (dawniej Android Wear) działają tylko z jednym systemem operacyjnym.

To samo powiedział niejako Greg McKelvey z Fossila powtarzając, że wielu klientów kupujących smartwatche to użytkownicy smartfonów z systemem iOS, czyli iPhone’ów. Rebranding powinien zatem pomóc w komunikacji urządzeń naręcznych, że współpracują z różnymi mobilnymi systemami operacyjnymi.

Jednak nowa nazwa może nie wystarczyć Google’owi i jego licznym partnerom, aby zagarnąć użytkowników z ekosystemu Apple’a. We wrześniu zeszłego roku analitycy oszacowali, że 33 miliony osób kupiło zegarek Apple Watch – w porównaniu z zaledwie 10 milionami urządzeń z Androidem Wear. A wśród TOP 5 producentów inteligentnych zegarków jest i długo pozostanie firma z Cupertino…

źródło: Google – Android Wear, it’s time for a new name