Jeśli chcesz kupić MacBooka Air, poczekaj do czerwca

Tegoroczny MacBook Air może wreszcie otrzymać wyświetlacz Retina – to brak tego komponentu powstrzymywał mnie zawsze przed zakupem tego modelu notebooka.

MacBook Air z wyświetlaczem Retina (w 2 kwartale 2018 roku?)

Według najnowszych doniesień nowy MacBook Air z wyświetlaczem Retina ma się pojawić w drugim kwartale tego roku – w okolicach konferencji WWDC 2018 w czerwcu.. Nie są to oficjalne informacje od Apple, ale przewidywania analityków na podstawie różnych przesłanek.

Każdy, kto używa MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina doskonale zdaje sobie sprawę z tego jaka jest przepaść w jakości obrazu między wyświetlaczem w MacBooku Air. Skoro iPady mają zaawansowane wyświetlacze wciąż dziwi fakt, że Apple nie wprowadziło ich w swoich tańszych notebookach.

Zobacz także: iPad pozostawia daleko w tyle swoich konkurentów

Na początku tego miesiąca, analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, poinformował, że Apple ma wprowadzić tańszy model MacBooka Air. DigiTimes informuje z kolei, że Apple planuje wydać nowego 13,3-calowego MacBooka w drugim kwartale roku, co sugeruje wprowadzenie go podczas WWDC w czerwcu. Podczas gdy DigiTimes nazywa notebooka „MacBookiem”, nie jest jasne, czy byłby on częścią linii MacBooka czy MacBooka Air.

Nowe MacBooki Air z Retiną i odświeżone iPady jeszcze w 2018 roku?

DigiTimes twierdzi także, że ceny będą takie same lub nieco wyższe niż obecnego MacBooka Air, którego można kupić już za 4799 zł, a urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz Retina. 13,3-calowe panele A-Si nowego notebooka mają mieć tę samą rozdzielczość, co obecnego 13,3-calowego MacBooka Pro.

Firma LG Display zacznie dostarczać panel w kwietniu dla nowego komputera MacBook, który ma wejść do masowej produkcji pod koniec maja lub na początku czerwca. W raporcie napisano, że Apple planuje dostawy 6 milionów sztuk notebooka do końca roku, chociaż analitycy DigiTimes uważają, że cztery miliony są bardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę szacunkowe ceny.

Oprócz nowego MacBooka Air lub MacBooka, Apple prawdopodobnie przygotowuje także zaktualizowane modele podstawowe iPada, które mają pojawić się w drugim kwartale oraz nowe modele iPada Pro na drugą połowę roku.

źródła: Digitimes – Apple new entry-level MacBook to reach 4 million in unit shipments in 2018, says Digitimes Research via MacRumors