Apple kupiło Texture – usługę oferującą dostęp do e-prasy

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że podpisała umowę na zakup usługi dostępu do magazynów cyfrowych Texture, dostępnej na urządzenia iPad, iPhone, Android, Windows i Kindle.

Apple kupuje Texture - screen aplikacji

Umowa na zakup texture przez Apple’a oczekuje na zatwierdzenie, a warunki finansowe nie zostały ujawnione. Niemniej Texture dołączy do Apple’a, wraz z  imponującym katalogiem czasopism czołowych światowych wydawców.

Aplikacja mobilna Texture jest bezpłatna, a w ramach miesięcznej subskrypcji 9,99 USD użytkownicy mają nielimitowany dostęp do około 200 magazynów w jednej aplikacji. texture powstało w 2010 roku i wciąż się rozwija. Obecnie czasopisma w aplikacji można czytać na maksymalnie 5 urządzeniach w ramach jednej subskrypcji, z możliwością pobierania artykułów do czytania w trybie offline oraz z dostępem do wydań archiwalnych.

Zobacz także: Jak w Polsce wygląda ekonomia subskrypcji (model abonamentowy)?

Wśród tytułów znajdują się takie tytuły jak: Billboard, ELLE, Fortune, Macworld, People, GQ, Maxim, Men’s Health, Entertainment Weekly, Newsweek, National Geographic, Forbes, Bloomberg, Vogue, Rolling Stone, The New Yorker, Vanity Fair, Wired, TIME, Variety i wiele innych!

texture kupione przez Apple (logo)

John Loughlin, dyrektor generalny Next Issue Media, firmy macierzystej Texture powiedział, że cieszy się z faktu, iż wielokrotnie nagradzana aplikacja Texture jest kupowane przez Apple.

Zespół Texture i jego obecni właściciele, Condé Nast, Hearst, Meredith, Rogers Media i KKR, nie mogli być bardziej zadowoleni ani podekscytowani takim przejęciem. Wydaje się, że Apple jest najlepszym właścicielem, jaki mógł im się trafić.

Użytkownicy iPadów i iPhone[ów mogą pobrać aplikację Texture za darmo ze sklepu App Store i skorzystać z bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego. Po przejęciu przez Apple, aplikacja będzie nadal dostępna na innych platformach w tym na Androidzie i Kindle.

Appka nie jest dostępna w polskim sklepie App Store, aż szkoda, że nie mamy takiej usługi w Polsce! Może to jakiś pomysł na biznes na naszym lokalnym rynku – aż dziwi, że nie mamy jeszcze takiej usługi?

Oficjalna strona usługi znajduje się pod adresem: www.texture.com

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Apple Newsroom – Apple to acquire digital magazine service Texture via MacRumors