Etui Wanle na iPhone’a udające Game Boya

Gadżet o nazwie Wanle Gamers Console pełni dwie funkcje: ochronną – jako etui na iPhone’a oraz rozrywkową – jako podobna do Game Boya konsola z takimi grami jak wąż (Snake) czy tetris (Block).

Etui Wanle Gamers Console for iPhone

Kolejne etui na telefon przypominające Game Boya, tym razem od Wanle Cases, to smukła obudowa, która zatrzaskuje się na tylnym panelu iPhone’a 6, 6s, 7, 8, X (oraz wersje Plus). Gadżet zawiera 10 preinstalowanych prostych gier i posiada układ sterowania klasycznego Game Boya.

Etui Wanle Gamers Console nawiązuje swoim wyglądem do oldschoolowego ekranu konsoli kieszonkowej, a zawartość to klasyczne retro tytuły, takie jak Tetris, Tank, Formula One Racing, Snake i Block. Na stronie internetowej tego akcesorium napisano, że zawiera ono tylko 10, ale powinny wystarczyć, aby zmarnować kilka godzin.

To urządzenie znacznie różni się od Smart Boya firmy Hyperkin, który po raz pierwszy pojawił się trzy lata temu. W tym przypadku należało umieścić telefon w specjalnym doku, przysłaniając połowę ekranu.

Atrakcyjność etui od firmy Wanle polega na tym, że nie rzuca się ona w oczy. Nie tylko nie przeszkadza w normalnym korzystaniu z telefonu, ale pozwala na pełny dostęp do portu ładowania, przycisków, mikrofonu, aparatów i głośników.

Warto zauważyć, że wśród kilku opinii pozostawionych przez użytkowników, pojawiają się głosy na temat jakości użytych materiałów oraz problemy z przyciskami, które nie zawsze działają prawidłowo. Jednak wygląda na to, że Wanle Gamers Console for iPhone działa zgodnie z opisem i podoba się on tym, którzy go kupili, nawet pomimo drobnych niedociągnięć.

Aby używać obudowy do grania wystarczy wsunąć do niej małą, płaską baterię i zatrzasnąć ją jak każde inne etui na smartfona. Wanle twierdzi, że plastikowe i wystające guziki sprawiają, że dodatkowo chronią telefon przed niespodziewanym upadkiem i uderzeniem. Jednak trzeba pamiętać, że obudowa Wanle ma także monochromatyczny ekran, który narażony jest na uszkodzenia.

Etui Wanle Gamers Console for iPhone - (białe i czarne)
Etui Wanle Gamers Console for iPhone – (białe i czarne)

Etui dostępne jest teraz w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, w obniżonej cenie 24,95 dolarów (ok. 85 zł). Na oficjalnej stronie Wanle Gamers Console napisano, że regularna cena detaliczna gadzetu wynosi 79,95 dolarów (ok. 272 zł).

źródło: Wenle via The Verge