Zmierz jakość swojego życia i poprawiaj ją dzięki raportom Keepylife

Koniec z marnowaniem swojego życia na otaczanie się wszystkim tym, co powoduje w nas negatywne emocje! Aplikacja Keepylife polskiego startupu skierowana jest do wszystkich, którym bliska jest idea mindfulness – świadomego przeżywania chwil.

Aplikacja mobilna Keepylife

Koncepcja ta polega na skierowaniu swojej uwagi na trwający moment i doświadczaniu życia takim, jakim jest. Z jakich funkcji może skorzystać użytkownik Keepylife?

Podstawową funkcjonalnością aplikacji jest mierzenie swojego samopoczucia i przypisywanie pomiarowi wybranej kategorii, lokalizacji lub fotografii. Użytkownik będzie miał do wyboru wiele obszarów, m.in. edukacja, hobby, jedzenie, relaks czy zdrowie. Wybór posłuży do późniejszego otrzymania raportów i kroniki z poszczególnych sfer życia.

Dane będą zbierane według preferencji, które zdefiniuje użytkownik. Dostępne będą dwie opcje: tryb prywatny lub tryb publiczny, w którym informacje są widoczne dla innych. Oznaczanie lokalizacji, wybór kategorii czy przypisywanie zdjęć służy do zbudowania jak najbardziej szczegółowego raportu o jakości życia. Na jego podstawie użytkownik uświadomi sobie między innymi, w jakich miejscach czuje negatywne emocje i z jakimi sytuacjami jest to związane. Poza aplikacją powstanie też innowacyjna opaska na rękę, która umożliwi precyzyjne mierzenie samopoczucia nawet wówczas, gdy nie możemy skorzystać z telefonu.

Zobacz także: Blulog wykorzysta NFC w iPhonie do monitoringu temperatury

Radek Drzewiecki – pomysłodawca i CEO Keepylife – podkreśla, że sekret aplikacji tkwi w regularnym dokonywaniu pomiarów i zapisywaniu swoich wyników. Tylko wówczas, gdy opieramy się na faktach, a nie opiniach, możemy dokonywać zmian mających realny wpływ na poprawę jakości życia. Aby realnie zabrać się za to, musimy wiedzieć, które jego obszary nie działają, a to wystarczy systematycznie mierzyć.

Użytkownik nie tylko otrzymuje szczegółowe raporty o różnych obszarach swojego życia, lecz także może gromadzić wirtualny pamiętnik, dodając swoje refleksje czy publikując fotografie. Istnieje również możliwość sprawdzenia, jak czują się ludzie w okolicy: z danych, którymi w konkretnym miejscu oznaczyli się użytkownicy w trybie publicznym, można dowiedzieć się o panującym tam średnim nastroju w czasie rzeczywistym.

Jak działa Keepylife?
Jak działa Keepylife?

Keepylife będzie obsługiwane przez iOS oraz Android. Premiera startupu na Kickstarterze jest planowana na trzeci kwartał 2018 roku. Dokładna data nie została jeszcze określona. Aplikacja jest na razie dostępna w wersji beta – do pobrania za darmo w Google Play i App Store.

A co, jeśli dzięki regularnym pomiarom zauważysz, że niemal codziennie czujesz się nieszczęśliwy w pracy lub na uczelni? Czy będzie to dla Ciebie impuls do rzucenia pracy albo studiów?

Więcej informacji na keepylife.pl

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play