Aż 70% użytkowników korzysta z serwisu Netlix na telewizorze

Użytkownicy najczęściej rejestrują się do serwisu Netflix na komputerach (40%) i smartfonach (30%), ale docelowo aż 70% ogląda filmy i seriale na telewizorze.

Rejestracja i korzystanie z serwisu Netflix (wg urządzenia)
Rejestracja i korzystanie z serwisu Netflix (wg urządzenia)

Netflix udostępnił kilka statystyk na temat tego, w jaki sposób ludzie dołączają i korzystają z jego usługi streamingowej. Okazuje się, że użytkownicy dosyć szybko przekonują się, że telewizor jest najlepszym urządzeniem do korzystania z Netfliksa.

Jeśli chodzi o rejestrację i wykupienie subskrypcji, najpowszechniejszym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest komputer PC lub Mac (40%), a następnie smartfon (30%).

Jednak w ciągu miesiąca od rozpoczęcia korzystania z usługi około połowa ogląda seriale i filmy na telewizorze, a po 6 miesiącach liczba wzrasta do 70%.

Zobacz także: Netflix najchętniej oglądany na telewizorze?

Rejestracja vs. korzystanie z Netfliksa według urządzenia)

urządzenierejestracjakorzystanie (po 6 mies.)
Telewizor25%70%
Komputer PC lub Mac40%15%
Smartfon30%10%
Tablet5%5%

Fakt, że większość osób wybiera odbiornik telewizyj ny, nie jest zaskakujace i wiedzieliśmy o tym od dawna, ale zaskoczeniem może być to, że 2 razy więcej osób ogląda Netfliksa na smartfonie, niż na tablecie. Wykorzystanie smartfonów do tego celu można wytłumaczyć tym, że użytkownicy przeglądają seriale podczas dojazdów do pracy, gdy łątwiej jest wziąć ze sobą smartfona zamiast tablet. Około 25% strumieniowania z seriwsu Netflix odbywa się w sieci komórkowej.

A jak wygląda sytuacja w Polsce?

Rejestracja i korzystanie z serwisu Netflix (wg urządzenia) - Polska vs. świat

Co ciekawe w Polsce tylko w 49% czasu spędzanego na oglądaniu Netflixa wykorzystujemy telewizor. Na drugim miejscu jest komputer z 37%, następnie smartfon (9%)  i tablet (5%).

Do rejestracji Polacy wykorzystują głównie komputer (61%). Co ciekawe telewizor i smartfon mają prawie taki sam udział przy zakładaniu konta w tej usłudze, odpowiednio 19% i 17%.

źródło: 9TO5Mac