Czy takich funkcji oczekujemy w systemie iOS 12?

Zobacz najnowszy, nieoficjalny koncept mobilnego systemu iOS 12 z nowym ekranem blokady, trybem gościa, możliwością podzielenia ekranu na iPhone’ie oraz innymi nowymi funkcjami.

iOS 12 - koncepcja mobilnego systemu Apple (2018)

Przyszedł ten czas, żeby zacząć porozmawiać na poważnie, na temat tego, co Apple doda lub zmieni w swoim najnowszym systemie operacyjnym iOS 12?

O ile urządzenia mobilne są zdecydowanie bardziej interesujące, to obecnie system operacyjny iOS 12 przyciąga najwięcej uwagi i generuje mnóstwo domysłów i koncepcji. Plotki sugerują, że tegoroczna wersja systemu będzie skupiała się raczej na poprawie niezawodności działania niż na dodawaniu nowych funkcji lub przeprojektowaniu interfejsu od podstaw.

Nie oznacza to jednak, że podczas tegorocznej konferencji WWDC 2018 dla deweloperów nie będziemy mieli wiele powodów do ekscytacji, gdy już niedługo zostanie ogłoszony iOS 12. Do tego czasu musimy jednak nacieszyć wzrok nieoficjalnymi konceptami, które pokazują jak mógłby wygląć nowy system mobilny firmy Apple.

Przeczytaj także: Koncepcja telefonu iPhone Xc, tańszej wersji iPhone’a X

Koncepcja systemu iOS 12

Nowa koncepcja zaprojektowana przez iOS News And More zawiera wiele pomysłów dotyczących różnych aspektów systemu iOS, z których większość jest bardzo mało prawdopodobna, aby rzeczywiście pojawiła się w iOS-ie 12, jeśli w ogóle w jakiekolwiek innej wersji. To nie znaczy, że obejrzenie tych projektów nie cieszy oka, a przy okazji miło będzie zobaczyć, czy któraś z tych wizji artystów się ziści.

Koncepcja powiadomień systemowych
Koncepcja powiadomień systemowych

Oprócz doskonałego wykonania grafik, możesz już teraz zrobić własną listę życzeń nowych funkcji i opcji w nadchodzącym iOS-ie!

Tryb nocny (Dark Mode)
Tryb nocny (Dark Mode)

Ekran blokady, tryb gościa, dzielenie ekranu i wiele więcej

Począwszy od ekranów Początek (Home) i Blokady (Lock), ta koncepcja prezentuje nową możliwość przesuwania palcem w dół, aby zobaczyć pogodę i inne informacje na zablokowanym ekranie.

Ekran blokady (Lock Screen)
Ekran blokady (Lock Screen)

Dostępna jest także funkcja zabezpieczeń, dzięki której Face ID może być używany do blokowania i odblokowywania określonych aplikacji. Koncepcja sugeruje również pomysł usunięcia wszystkich nazw aplikacji na ekranie głównym – coś, co użytkownicy korzystający z jailbreaka robili od lat.

Odświeżony widok ekranu głównego (Home Screen)
Odświeżony widok ekranu głównego (Home Screen)

Nowy Tryb gościa (Guest Mode) jest szczególnie interesujący, bowiem umożliwia przekazanie iPhone’a innemu użytkownikowi z prawdopodobnie ograniczonym dostępem do aplikacji i danych prywatnych. Taka opcja mogłaby być przydatna w nagłych wypadkach.

Tryb Gościa (Guest Mode)
Tryb Gościa (Guest Mode)

Co ciekawe, koncepcja wspomina również o nowym pasku aplikacji, który mógłby być wywoływany przez przesunięcie palcem z prawej strony ekranu. Mogłyby być tam ukryte ulubione aplikacje – ten pasek przypomina podobną funkcję, którą Samsung stosuje na swoich flagowych urządzeniach, choć niewiem, czy akurat to było inspiracją.

Dzielenie ekranu (Split View) na iPhone'ie
Dzielenie ekranu (Split View) na iPhone’ie
Boczny pasek aplikacji w iPhonie
Boczny pasek aplikacji w iPhonie

W koncepcji są oczywiście inne ciekawostki, które moim zdaniem mogą być świetnymi dodatkami do iOS-a. Całą koncepcję stworzoną przez iOS News and More (w wysokiej rozdzielczości) możesz obejrzeć w serwisie Bēhance.

źródło: iOS News and More via RedmondPie