Zostań przeglądarkowym kompozytorem dzięki Song Maker

Google uruchomiło prosty sekwencer w Chrome Music Lab o nazwie „Song Maker” służący do tworzenia muzyki w przeglądarce internetowej.

Song Maker - Chrome Music Lab od Google'a

Chrome Music Lab uruchomiło nowe narzędzie do tworzenia muzyki o nazwie Song Maker. Jest to działający w przeglądarce internetowej program będący symulatorem sekwencera, umożliwiający zaprogramowanie pętli na dwa różne wybrane przez siebie instrumenty. Stworzony utwór można zapisać i udostępnić w mediach społecznościowych lub an stronie internetowej.

Google Creative Lab uruchomiło Chrome Music Lab w 2016 roku, w którym publikowane są  internetowe eksperymenty pozwalające na zabawę z muzyką i dźwiękiem w inny sposób. Projekt obejmuje Oscylatory, który umożliwia rozchwianie i rozciąganie uroczej postaci w celu poznania wartości częstotliwości oraz Fale dźwiękowe, które pokazują wizualną prezentację wibracji dźwięku w powietrzu.

Przeczytaj również: Wzrosty i upadki sprzedaży muzyki na płytach kompaktowych CD

Program Song Maker jest nieco bardziej złożony, ale nadal jest bardzo prosty w obsłudze i działaniu. Ma format sekwencera podzielony na dwie sekcje: główną część dla melodii i mniejszą na dole dla rytmu. Możesz wybrać kilka opcji muzycznych dla każdej sekcji, a następnie zaznaczyć dźwięki za pomocą myszy, klawiatury lub palca, w zależności od urządzenia.

W Song Makerze każdy może zostać kompozytorem!

Jeśli nie masz żadnego zaplecza muzycznego, nie martw się. Wygląda na to, że program Song Maker ogranicza dostępne dźwięki do wybranej skali. Tak więc, bez względu na to, co wybierzesz powstanie jakiś klucz muzyczny a nie straszny dźwięk… Możesz również podłączyć go do klawiatury MIDI lub włączyć przycisk mikrofonu, aby zaśpiewać do utworu z Song Makera.

Poniżej nasz mobirankowy dźwięk:

Poza głównym interfejsem dostępna jest cała gama opcji umożliwiających dalsze dostosowywanie utworu. Możesz dostosować tempo za pomocą suwaka, ustawić zakres oktawy, długość pętli, liczbę uderzeń i inne. Ogólnie rzecz biorąc, jest to miłe, małe doświadczenie, z którym przyjemnie można się pobawić – także graficznie (LOL).

Narzędzie Song Maker w Chrome Music Lab jest jednym z wielu narzędzi do tworzenia muzyki opartych na przeglądarce internetowej, z którymi można grać za darmo. Na przykład PIXELSYNTH pozwala rysować szkice, a następnie zamienia te obrazy w muzykę podczas przewijania, a Novation stworzyło wersję przeglądarkową swojego launchpada o nazwie Arcade, który pozwala na pobieranie próbek do pętli programowych.

Miłej zabawy w kompozytora!

źródło: Google via The Verge