Starsze iPhone’y pokonują nowego Galaxy S9 w testach prędkości

Jeszcze niewydany nowy flagowiec Samsunga – Galaxy S9 jest już poddawany najróżniejszym testom, w których pokonuje go dwuletni iPhone 7 – sprawdź szczegóły wczesnych testów porównawczych.

Benchmark: Speedometer 2.0 - OS WebWiev (Galaxy S9, iPhone)
Benchmark: Speedometer 2.0 – OS WebWiev (Galaxy S9, iPhone)

Według najnowszych testów Speedometer 2.0 OS WebView – otwierania stron internetowych – przeprowadzonych przez Anandtech, nowiutki Samsung Galaxy S9 jest dużo wolniejszy od najnowszych modeli iPhone’ów Apple’a, a nawet znacznie wolniejszy niż dwuletni iPhone 7.

Benchmarki: iPhone vs. Galaxy S9

W benchmarkach OS WebView iPhone 8 zdobył wynik 88,9, iPhone 7 wszedł na 55,2 pkt., a Samsung Galaxy S9+ tylko 26,7 pkt.

Nowy Samsung korzysta z procesora Exynos 9810, który nie jest bardzo szybki. W teście GeekBench 4 Single Core – zarówno całkowitym jak i punktowym – wypadł dobrze, ale gorzej niż układy Apple A11 używanym w iPhone’ach X, 8 i 8 Plus. Procesor S9 był nieco lepszy pod względem jakości w porównaniu z układem A10 używanym w iPhone’ach 7 i 7 Plus (jeśli nie brać pod uwagę testów punktowych).

Należy pamietać, że te testy przeprowadzone zostały jeszcze zanim Galaxy S9 pojawił się w sprzedaży, podczas targów Mobile World Congress. Możliwe, że Samsung będzie w stanie zwiększyć wydajność urządzenia, zanim trafi ono do sprzedaży. Oficjalna data premiery to 16 marca – dzieli nas zatem tylko kilka tygodni, czyli niewiele czasu na poprawienie tak słabych wyników.

GeekBench 4 Single Core test (Galaxy S9, iPhone X, 8, 7)
GeekBench 4 Single Core test (Galaxy S9, iPhone X, 8, 7)

Ci, którzy chcą zakupić najnowszego flagowca Samsunga, powinni być gotowi zapłacić sporą sumkę – znacznie więcej niż niektóre nowe oferty Apple’a na iPhone’u. Ceny są różne w zależności od kraju, ale w przeliczeniu na dolary będzie trzeba wydać ok. 800 USD za Galaxy S9 i nieco ponad 900 USD za większego S9+.

Dla porównania, ceny iPhone’a 8 zaczynają się już od 700 USD, a 8 Plus kosztuje 800 USD, więc oba są o ponad 100 USD tańsze niż ich odpowiedniki w modelach Samsunga. Oczywiście flagowy produkt Apple’a, iPhone X kosztuje najwięcej, bowiem najniższa cena to prawie 1000 USD.

źródło: Cult of Mac via Anandtech – Galaxy S9 Exynos 9810 Hands-On – Awkward First Results