„Chineasy Cards”- czyli chiński przez skojarzenia na iOS-a i Androida!

Z aplikacja mobilną „Chineasy Cards” łatwo nauczysz się języka chińskiego, dzięki rewolucyjnej metodzie wizualnej wymyślonej przez ShaoLan Hsueh.

Chineasy Cards - aplikacja mobilna do nauki języka chińskiego

Nauka języka chińskiego może być łatwiejsza niż kiedykolwiek, dzięki dobrze zrobionym aplikacjom mobilnym i skutecznym metodom nauki. Chiński zdecydowanie należy do grupy trudniejszych języków (no cóż, język polski też nie jest łatwy), ale dzięki aplikacji mobilnej Chineasy Cards stosunkowo łatwo można poznać i zapamiętać słówka i wyrażenia.

Na tę aplikację czekałem prawie 3 lata, od kiedy w moje ręce trafiła pięknie wydana książka drukowana pt. „Chineasy – Nowy sposób czytania po chińsku” autorstwa ShaoLan Hsueh, wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

Jeśli interesuje Was język chiński albo sama metoda nauki wizualnej znaków, to polecam tę pozycję – pokochacie naukę chińskiego po pierwszych minutach kontaktu z tą aplikacją.

Przeczytaj także: Ucz się języka chińskiego w aplikacji mobilnej Duolingo

Chineasy Cards – nauczy się języka chińskiego przez skojarzenia

Chineasy Cards opiera się na rewolucyjnej metodzie uczenia się asocjacji – skojarzeń obrazów, aby zapamiętac chińskie znaki. Aplikacja pokazuje najpierw obrazek, do którego dopasowuje chiński znak odpowiadający znaczeniu słowa przedstawionego na obrazku.

Po kliknięciu w obrazek pojawia się znak, można poznać wymowę słowa oraz dokładną definicję w języku angielskim. Po zapoznaniu się z kilkoma słowami możesz rozwiązać krótki test, który pozwoli sprawdzić i utrwalić nabytą wiedzę.

Aplikacja mobilna „Chineasy Cards”

Dzięki aplikacji poznasz i nauczysz się między innymi: 

  • ponad 1000 chińskich znaków i fraz,
  • wymowy chińskich słówek,
  • poznasz znaczenia kulturowe i pochodzenie znaków.

Wyuczone chińskie znaki prawdopodobnie nie zapamiętalibyśmy tak szybko, gdyby nie utworzone skojarzenia w aplikacji. W każdej chwili można wrócić do poznanych słówek, nawet podczas testu. Nie ma więc ścisłej punktacji czy chronometrii, więc bez stresu możesz uczyć się chińskiego we własnym tempie.

Screen z aplikacji Chineasy Cards na iPhone'a

Aplikacja jest bezpłatna, ale można dostać się tylko do pierwszych ośmiu poziomów bez płacenia. Aby uzyskać dostęp do dodatkowych poziomów, musisz wykupić abonament miesięczny za 1,99 euro (7,99 zł).

Wybór wykupu subskrypcji należy do Ciebie, ale po pierwszych ośmiu poziomach na pewno dowiesz się, czy taka metoda nauki Ci odpowiada. Poza tym cena 7,99 zł za miesiąc nauki jest na tyle niska, że wątpię aby ktoś chciał Was uczyć chińskiego za niecałą dyszkę. Z subskrypci można w każdej chwili zrezygnować.

Jeśli chcesz poznać podstawowe znaki chińskie i świetną metodę na naukę tego języka obcego, to koniecznie wypróbuj Chineasy Cards – jest to jedna z najbardziej intuicyjnych aplikacji edukacyjnych, jaką kiedykolwiek widziałem. Aplikcja zajmuje 99,2 MB i działa na urządzeniach z systemami iOS 11 (lub nowszym) oraz Android 6.0 (lub nowszym).

Pobierz ją  ze sklepu App Store lub Google Play, klikając na jeden z poniższych przycisków:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play