Nowe wideo od Apple, które ma przekonać użytkowników Androida

Firma Apple udostępniła nowe filmy wideo z serii „switch to iPhone”, które ma przekonać użytkowników Androida do przejścia na iPhone’a.

Switch to iPhone

Dzisiaj firma Apple zamieściła kilka nowych krótkich filmów na swoim kanale na YouTube’ie, których celem jest przyciągnięcie obecnych użytkowników smartfonów z systemem Android do przejścia na iPhone’a.

Pierwsze wideo pt. „Ease” ma pokazać, jak łatwo jest przesyłać zawartość z urządzenia z systemem Android na iPhone’a za pomocą aplikacji Move to iOS od Apple’a.

Na filmie mężczyzna trzymający parasol unosi się z dołu ekranu z napisem „your phone”  ku góry ekranu, gdzie widnieje napis „iPhone” – w opisie filmu Apple zachęca do przejścia na iPhone’a z użyciem aplikacji mobilnej „Move to iOS”, która ułatwia przenoszenie muzyki, zdjęć i innych materiałów na iPhone’a ze smartfona z Androidem.

Zobacz także: Nietypowy pierwszy taniec w reklamach iPhone’a X

Drugi film zatytułowany „Safe”, stylizowany w ten sam sposób, ma na celu zademonstrowanie bezpieczeństwa urządzeń z systemem iOS w porównaniu z urządzeniami z Androidem. Opis filmu podkreśla częste aktualizacje systemu iOS wydawane przez firmę Apple.

Częste aktualizacje systemu iOS pomagają chronić iPhone’a.

Dwa dodatkowe filmy „„Environment” i „Apple Support” koncentrują się na zobowiązaniu firmy z Cupertino do ochrony środowiska oraz szybkiej pomocy technicznej online i wsparcia telefonicznego.

Wszystkie filmy kierują użytkowników do witryny Switch from Android to iPhone, która jest przeznaczona dla klientów korzystających z Androida lub innego smartfona i planujących przejście na iPhone’a.

Na stronie internetowej znajdują się odpowiedzi na proste pytania typu Czy przejście na iPhone’a będzie łatwe? i Czy iPhone będzie prosty w użyciu? Zawiera również szczegóły dotyczące kluczowych funkcji, które odróżniają iPhone’a od innych urządzeń, takich jak tryb portretu, iMessages, chipy zaprojektowane przez Apple, Touch ID i Face ID, prywatność użytkowników, App Store i wiele innych.

Od 2015 roku Apple oferuje aplikację Move to iOS, która ma na celu ułatwienie użytkownikom Androida zmianę obecnego urządzenia mobilnego na iPhone’a, dzięki łatwemu transferowi danych takich jak kontakty, historia wiadomości, zdjęcia i filmy, zakładki internetowe, informacje o koncie pocztowym, kalendarze, tapety, utwory wolne od DRM i książki.

źródło: Apple via MacRumors