LG V30S ThinQ z wbudowaną sztuczną inteligencją

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie zadebiutuje najnowszy smartfon LG V30S ThinQ wzbogacony o funkcje sztucznej inteligencji (AI).

LG V30S ThinQ to nowa wersja obecnego już na rynku LG V30, która została  wyposażona w technologie sztucznej inteligencji zintegrowane z najczęściej używanymi funkcjami oraz ściśle dostosowane do potrzeb i wymagań współczesnych konsumentów.

Jest to pierwszy smartfon LG Elecronics należący do grupy ThinQ – urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję (AI). Firma LG wprowadziła markę ThinQ podczas targów CES 2018, aby wyróżnić swoje produkty AGD, elektronikę użytkową oraz usługi wykorzystujące możliwości AI. LG zamierza stosować technologie skoncentrowane na potrzebach użytkowników i z pomocą marki ThinQ promować sztuczną inteligencję jako przyjazną technologię, której nie trzeba się obawiać.

Już od ponad roku firma LG prowadzi prace nad wzbogaceniem najczęściej używanych funkcji smartfonów o intuicyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Szczególną uwagę poświęcono rozpoznawaniu mowy oraz obrazu rejestrowanych przez kamerę i mikrofon. Dzięki temu powstały rozwiązania Vision AI, ułatwiające korzystanie z aparatu, oraz Voice AI znacznie poszerzające zestaw komend głosowych dostępnych w najnowszym smartfonie.

Vision AI: intuicyjne fotografowanie

Vision AI obejmuje trzy nowe inteligentne funkcje aparatu: AI CAM, QLens oraz Bright Mode, które automatyzują jego działanie i pozwalają na uzyskanie wyższej jakości zdjęć – zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym fotografom.

AI CAM analizuje obiekty w kadrze i rekomenduje optymalny tryb tematyczny spośród ośmiu dostępnych w smartfonie: portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca. Poszczególne opcje poprawiają wygląd fotografowanego obiektu uwzględniając takie parametry jak kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie czy nasycenie barw.

LG V30S ThinQ (platynowa szarość)

QLens wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania obrazu, co pozwala skanować kody QR i znacznie zwiększa komfort zakupów on-line. Chcąc uzyskać informacje o interesującym nas przedmiocie, wystarczy sfotografować go przy użyciu funkcji QLens. W ten sposób można dowiedzieć się o sklepach internetowych oferujących go za najniższą cenę, a także o produktach podobnych do analizowanego. Dzięki QLens można również korzystać z wyszukiwania obrazów, aby wyświetlić pasujące lub podobne zdjęcia potraw, ubrań i celebrytów, a także szczegółowe informacje o charakterystycznych obiektach, takich jak budynki i pomniki.

Dzięki trybowi Bright Mode smartfon LG V30S ThinQ zapewnia wyjątkową jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Zamiast tradycyjnego pomiaru światła, stosowanego w większości aparatów w urządzeniach mobilnych, funkcja oparta na sztucznej inteligencji wykorzystuje specjalistyczne algorytmy, które pozwalają na wykonywanie dwukrotnie jaśniejszych zdjęć bez widocznych szumów.

Voice AI: moc możliwości Asystenta Google

QVoice rozpoznaje ponad 50 komend głosowych, dzięki czemu pozwala na obsługiwanie najczęściej używanych funkcji nawet bez dotykania smartfona. 32 polecenia Voice AI obsługiwane przez Asystenta Google i dostępne tylko w smartfonach LG, pozwalają na bezpośrednie włączanie najpopularniejszych funkcji bez konieczności przeglądania menu. Rozwiązanie umożliwia także sterowanie funkcjami, których nie obsługuje Asystent Google.

Więcej, szybciej, mocniej

Udoskonalone funkcje, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających konsumentów, sprawiają, że LG V30S ThinQ podnosi poprzeczkę oczekiwań stawianych flagowym smartfonom. 6 GB pamięci RAM gwarantuje płynną pracę oraz niezawodne działanie praktycznie w każdej sytuacji. Dzięki 128 GB pamięci w modelu LG V30S ThinQ lub 256 GB w modelu LG V30S+ ThinQ, użytkownicy mogą być spokojni o miejsce na pliki i aplikacje. Dodatkowo, pamięć może zostać rozszerzona przy pomocy karty microSD o pojemności do 2 TB.

LG V30S ThinQ (Moroccan Blue)

LG V30S ThinQ jest najsmuklejszym i najlżejszym urządzeniem wśród smartfonów z ekranem o przekątnej co najmniej 6 cali. Dodatkowo, wyróżnia się również pod względem wytrzymałości i trwałości, którą potwierdzają testy przeprowadzone zgodnie z normą 14 MIL-STD 810G zatwierdzoną przez Departament Obrony USA. Smartfon LG V30S ThinQ jest oferowany w nowym kolorze New Moroccan Blue wzbogaconym o zielonkawy odcień, a LG V30S+ ThinQ jest dostępny w eleganckiej platynowo-szarej obudowie. Oba modele mają unikatowe wykończenie tylnej ścianki, które w zależności od kąta padania światła połyskuje różnymi odcieniami.

Sztuczna inteligencja w smartfonach

Pakiet technologii opartych na sztucznej inteligencji, które zastosowano w smartfonie LG V30S ThinQ to początek wdrażania strategii firmy LG ukierunkowanej na tworzenie inteligentnych smartfonów, których głównym celem ma być zaspokajanie potrzeb konsumentów. Oprócz modelu LG V30S ThinQ, kluczowe zaawansowane funkcje otrzymają także G6 i LG V30, które zostaną wzbogacone o najważniejsze rozwiązania sztucznej inteligencji w ramach przyszłych aktualizacji, przeprowadzanych w trybie OTA. Firma LG rozważy też przygotowanie pakietów ze sztuczną inteligencją dla innych smartfonów, uwzględniając ich specyfikacje sprzętowe oraz inne czynniki wpływające na komfort użytkowania.

Wszystkich zainteresowanych smartfonem LG V30S ThinQ mogą od jutra odwiedzić stanowiska firmy LG w Fira Gran Via, Hala nr 3 na targach MWC 2018  od 26 lutego do 1 marca.

Podstawowe dane techniczne LG V30S ThinQ:

 • Chipset: Qualcomm® Snapdragon ™ 835
 • Wyświetlacz: Wyświetlacz FullVision 6,0-cala 18:9 QuadHD+ (2880 x 1440 / 538 pikseli na cal)
 • Pamięć:
  • V30S ThinQ: 6 GB pamięci RAM / 128 GB pamięci ROM / karta microSD (maks. 2 TB)
  • V30S+ ThinQ: 6 GB pamięci RAM / 256GB pamięci ROM / karta microSD (maks. 2 TB)
 • Aparat:
  • tylny, podwójny: 16 MP obiektyw standardowy (F1,6 / 71°) / 13 MP obiektyw szerokokątny (F1,9 / 120°)
  • przedni: 13 MP obiektyw szerokokątny (f 1/2,2 / 90°)
 • Funkcje sztucznej inteligencji: AI CAM / QVoice / QLens / Bright Mode / AI Haptic / Asystent Google 
 • Bateria: 3300 mAh
 • System operacyjny: Android 8.0 Oreo 
 • Wymiary: 151,7 x 75,4 x 7,3mm 
 • Masa: 158g 
 • Sieć komórkowa: LTE-A 4 pasmo CA
 • Interfejsy: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB typu C 2.0 (kompatybilny z 3.1) 
 • Kolory: 
  • V30S ThinQ: niebieski 
  • V30S+ ThinQ: platynowoszary 

Inne: Odporność na wodę i pył (stopień ochrony IP68) / zgodność z normą MIL-STD 810G / 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad / HDR10 / Google Daydream / UX 6.0+ / rozpoznawanie mowy / rozpoznawanie twarzy / czytnik linii papilarnych / funkcja Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 Technology / ładowanie bezprzewodowe.

źródło: informacja prasowa