Speedtest 4.0 z zupełnie nowym interfejsem użytkownika

Aplikacja mobilna do mierzenia prędkości internetu Speedtest od Ookla w wersji 4.0 otrzymała właśnie przeprojektowany wygląd oraz kilka usprawnień działania.

Speedtest 4.0 Ookla

Speedtest to jedna z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych, z której korzystamy jeśli chcemy sprawdzić nasz superszybki internet mobilny lub stacjonarny. Jednym słowem appka pozwala szybko upewnić się czy prędkość pobierania i wysyłania jest w danym momencie dobra czy zła.

Aplikacja wyglądała prawie tak samo od kiedy ją pamietam, ale w wersji 4.0 twórcy postanowili gruntownie odświeżyć przestarzały dizajn.

Zaokrąglony żółty przycisk, animowane cyberfale w tle oraz neonowy wskaźnik pomiaru przeszły już do historii. Zamiast tego aplikacja jest teraz znacznie bardziej płaska i została dostosowana do panujących obecnie trendów wśród aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android.

Przeczytaj także: Przetestuj swój internet mobilny za pomocą nPerf

Teraz Speedtest 4.0 jest utrzymany w ciemnej kolorystyce z przewagą granatu i indygo, ma znacznie prostsze ikony i cieńsze czcionki. Choć cienki krój czcionki nie jest obecnie na topie i nie jest zbyt czytelny, prezentuje się znacznie lepiej niż w poprzednim wydaniu. Trzeba czasem się wysilić, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy pomiarami. W starej wersji czcionki z prezentacją wyników były bardziej czytelne, ale być może w nowej wersji grafik był już zmęczony…

Speedtest (stara wersja vs. nowa)
Speedtest (stara wersja po lewo vs. nowa po prawo)

Speedtest 4.02 zawiera kilka ulepszeń i poprawek, opartych na opiniach użytkowników:

  • dodano możliwość zmiany prędkości wyświetlania wskaźnika na kB/s,
  • opcja przesuń w prawo, aby wrócić do poprzedniego ekranu w aplikacji,
  • ułatwiono zmianę serwera i wybór ulubionego serwera,
  • wprowadzono poprawki lokalizacji,
  • wyeliminowano wcześniej wykryte błędy.
Speedtest (stara wersja vs. nowa) - screen
Speedtest (stara wersja po lewo vs. nowa po prawej)

Speedtest 4.0 pojawił się już w sklepach z aplikacjami App Store oraz Google Play, aplikację możesz zainstalować, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play