„Pułapka czasu” – przeczytaj zanim obejrzysz!

Film pod tytułem „Pułapka czasu” pojawi się w kinach 13 kwietnia 2018 roku, ale już w przyszłym tygodniu ukaże się nowe wydanie książki – przeczytaj jeszcze przed premierą!

„Pułapka czasu” - okładka książki

W 1962 roku Madeleine L’Engle zadebiutowała powieścią „Pułapka czasu” (oryginalny tytuł „Wrinkle in Time”), która w 1963 r. została nagrodzona Newbery Medal. Łącząca naukę i fantastykę, ciemność i światło, strach i przyjaźń historia stała się klasyką literatury dziecięcej i jest uwielbiana na całym świecie.

Już 13 kwietnia 2018 r. ekranizacja książki trafi do polskich kin, a na świecie 7 marca. „Pułapka czasu”  to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Chris Pine, Mindy Kaling), która ożywi świat Pułapki dla widzów nowego pokolenia fanów.

Warto jednak wcześniej sięgnąć po książkę, która już w najbliższą środę 28 lutego 2018 r. ukaże się w całkowicie nowym wydaniu nakładem Wydawnictwa Mag. Książkę przetłumaczyła Anna Reszka.

Zobacz także: Oglądam Altered Carbon i szczęśliwie wcześniej przeczytałem książkę

O czym jest „Pułapka czasu”?

Meg Murry jest typową nastolatką borykającą się z codziennymi szkolnymi kłopotami. Swoją nieprzeciętną inteligencję i wyjątkowy talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są światowej sławy fizykami. Życie rodzinne Meg przewraca się do góry nogami po tajemniczym zniknięciu ojca rodziny, pana Murry (Chris Pine).

A Wrinkle in Time (Pułapka czasu) - film 2018

Pod kierunkiem trzech pozaziemskich przewodniczek (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Mindy Kaling), które przybyły na ziemię, by pomóc Meg w poszukiwaniu ojca, dziewczyna przenosi się do fantastycznych światów trudnych do objęcia wyobraźnią. Tam stawia czoła potężnemu złu i odkryje, że źródło siły leży w akceptacji swojej indywidualności, a nad strachem najłatwiej zapanować, odnajdując wewnętrzne światło…

Oto dwa oficjalne zwiastuny filmu:

źródła: Disney, Wydawnictwo Mag