MyTherapy to aplikacja, która przypomni Ci o wzięciu leków

Aplikacja mobilna MyTherapy – Przypominanie o lekach, to narzędzie stworzone z myślą o osobach, które zażywają sporo leków – dzięki niemu zapanujesz nad terapią z dużą liczbą medykamentów i swoim zdrowiem.

MyTherapy - przypominanie o lekach (aplikacja mobilna)

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Światową Organizację Zdrowia, 50% przepisywanych leków jest przyjmowanych nieodpowiednio lub wcale. Niepodporządkowywanie się do zaleceń stosowania może nie tylko obniżyć efektywność działania, ale także mieć fatalne skutki.

Każdego roku aż 125 000 mieszkańców USA umiera z powodu nieprawidłowo zażywanych lekarstw. Ponadto, kontrola terapii może być wyzwaniem dla osób przyjmujących kilka różnych leków i wykonywujących regularne pomiary np. ciśnienie krwi.

Dlatego też Smartpatient – firma tworząca oprogramowanie medyczne, stworzyła aplikację mobilną MyTherapy, która ma na celu coś więcej niż tylko zapewnienie swoich użytkowników, że więcej nie zapomną swojej dawki leków, zachęca ich także do kontrolowania swojego ogólnego stanu zdrowia poprzez nadzorowanie objawów oraz swojego samopoczucia.

Zobacz także: WaterMinder – aplikacja do śledzenia poziomu wody w organizmie

Do czego służy aplikacja MyTherapy?

MyTherapy upraszcza skomplikowane wytyczne terapii w prostą listę rzeczy do zrobienia przypominając użytkownikom dokładnie wtedy, gdy znów należy przyjąć lek i w jakiej dawce. Te same proste powiadomienia mogą zostać wykorzystane aby przypomnieć użytkownikowi o  zmierzeniu ciśnienia, tętna, pomiaru wagi czy jakiegokolwiek innego badania, jakie powinno zostać wykonane.

Mogą także służyć do zachęcenia do prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez przypomnienia o codziennej aktywności fizycznej. Użytkownicy muszą jedynie odhaczać swoje dzienne zadania jedno po drugim.

Aplikacja mobilna MyTherapy - Przypominanie o lekach - funkcje

Najważniejsze funkcje aplikacji MyTherapy:

  • tworzenie listy zażywanych leków wraz z informacją o dawkowaniu i funkcją przypomnienia (np co X dni/godzin, dawka),
  • szeroka gama leków i pomiarów dostosowanych do różnych sytuacji,
  • funkcja „Zespół”– angażowanie rodziny i znajomych w osobiste przypomnienia ,
  • możliwość wydrukowania miesięcznego raportu w formacie PDF w celu podzielenia się z lekarzem i lepszej kontroli leczenia,
  • darmowa i bez rejestracji – dane użytkownika nie są ujawniane stronom trzecim.

Poza przypomnieniami można użyć MyTherapy do śledzenia swoich objawów i samopoczucia tak często jak tylko potrzeba. Jako rezultat mamy większą kontrolę nad przyjmowanymi lekami oraz szczegółowy bilans zdrowia i samopoczucia.

Dodatkową motywację można zyskać dzięki funkcji „Zespół”, dzięki której użytkownicy mogą dzielić się swoimi wynikami z rodziną i przyjaciółmi.

Aplikacja mobilna MyTherapy - Przypominanie o lekach - funkcje

MyTherapy ma potencjał do gromadzenia wielu ważnych i przydatnych informacji o zdrowiu, które na koniec miesiąca są zestawiane w miesięczny raport zdrowia w formie dokumentu PDF. Raport ten można wydrukować i podzielić się danymi i wykresami z lekarzem, który z kolei może wykorzystać te informacje aby obserwować postępy pacjenta, zidentyfikować wzorce i lepiej zrozumieć jego aktualny stan zdrowia. Informacje te mogą być też przydatne do optymizacji procesu terapii i przepisanych leków.

Skuteczność dowiedziona klinicznie

Skuteczność działania MyTherapy została sprawdzona kilkukrotnymi badaniami. Jedno z badań przeprowadzonych przez grupę badawczą Geriatria Uniwersytetu Medycznego Charité Berlin wykazały, że użycie MyTherapy ma pozytywny wpływ na rzetelność pacjentów w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Zostało udokumentowane, że trzymanie się przez pacjenta planu terapii jest bardziej prawdopodobne przy korzystaniu z aplikacji MyTherapy. Ponadto, podczas korzystania z aplikacji przez kilka tygodni pacjenci lepiej ocenili swoje subiektywne sampoczucie.

Aplikacja MyTherapy jest dostępna w ponad 20 językach (m.in. polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, szwedzki, japoński i chiński), a kolejne języki pojawią się już niebawem.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play Store i App Store (kliknij w poniższy przycisk, aby przejść bezpośrednio do odpowiedniego sklepu):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa