Ghostbusters World w rozszerzonej rzeczywistości jeszcze w tym roku

Nowa gra mobilna „Ghostbusters World” wykorzystująca rozszerzona rzeczywistość pojawi się na urządzenia z systemami iOS i ANdroid jeszcze w 2018 roku.

Ghostbusters World - gra mobilna AR

Sony Pictures Entertainment oraz Ghost Corps we współpracy z 4:33 ogłosiły dzisiaj wydanie nowej gry mobilnej „Ghostbusters World” na iOS-a i Androida, która wykorzystuje do rozgrywki rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Nowy mobilny tytuł Pogromców duchów (Ghostbusters) będzie starał się powtórzyć ogromny sukces gry Pokemon GO. Obecnie wiadomo bardzo niewiele na temat tego tytułu, ale wraz z pierwszym zwiastunem i niektórymi grafikami zdradzono, że gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Możemy jedynie domyślać się, że mechanika będzie bardzo podobna do Pokémon GO, a gracze będą wspólnie łapali duchy. Zapewne do złapania będą setki rozmaitych potworów i duchów z popularnej serii filmów z lat 80. oraz całkowicie nowych, stworzonych na potrzeby gry. Zapewne pojawią się postaci z filmów, komiksów, gier wideo i wielu innych produkcji. Oby tylko gracze nie musieli wybierać się nocą na cmentarz….

Trwający zaledwie 30 sekund zwiastun nie zdradza zbyt wielu szczegółów, wygląda jednak na to, że będzie to gra wieloosobowa, a gracze będą prawdopodobnie otrzymywać jakieś wyzwanie lub powiadomienie, kiedy i gdzie będą potrzebne umiejętności ghostbustingu.

Reżyser i producent serialu, Ivan Reitman powiedział, że Ghostbusters World to idealne medium do poznania postaci filmowych w zupełnie nowym wymiarze.

Jeśli chodzi o rzeczywisty system walki i mechanikę, niewiadomo nic oprócz tego, że gra oferuje najnowszą technologię AR i inne technologie mobilne. Będzie wyróżniała się dzięki rozgrywce opartej na umiejętnościach i wielu innych ekscytujących cechach, które dopiero zostaną ogłoszone.

Niemniej jednak, Ghostbusters World pojawi się na urządzeniach z systemami iOS i Androidem w 2018 roku. Możemy spodziewać się więcej szczegółów na temat tytułu pod koniec marca, podczas tegorocznej konferencji Game Developers Conference.

Ghostbusters World - mobile game (teaser)

Więcej informacji będzie publikowanych na oficjalnej stronie internetowej gry, pod adresem: www.ghostbustersworld.com.

źródło: 9TO5Google via Sony Press Release