Aplikacja „Swype Keyboard” przestaje być wspierana

Niestety, ale aplikacja mobilna klawiatury Swype Keyboard na urządzenia z systemami Android oraz iOS przestaje być wspierana.

Aplikacja mobilna klawiatury Swype

To są złe wieści dla fanów jednej z najpopularniejszych aplikacji klawiatury mobilnej firm trzecich Swype. Wygląda na to, że firma Nuance, która kupiła tę aplikację siedem lat temu, postanowiła zaprzestać wspierania aplikacji zarówno na Androida jak i na iOS.

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem na Reddicie, firma chce raczej skupić się na oferowaniu rozwiązań sztucznej inteligencji przedsiębiorstwom i wkrótce zaprzestanie świadczenia usług i produktów dla klientów indywidualnych.

Nuance nie będzie już aktualizować klawiatury Swype+Dragon na Androida. Przykro nam, że musimy odejść od bezpośredniej obsługi klienta, ale ta zmiana jest konieczna, abyśmy mogli skoncentrować się na opracowywaniu naszych rozwiązań sztucznej inteligencji przeznaczonych do sprzedaży bezpośrednio dla firm. Mamy nadzieję, że podobało Ci się korzystanie z Swype i  cieszyliśmy się ze współpracy ze społecznością Swype.

Chociaż istnieją dobre alternatywy dla klawiatury Swype Keyboard dostępne w sklepie Google Play i App Store, takie jak Gboard, Fleksy i SwiftKey, wielu użytkowników będzie twierdzić, że aplikacja od Nuance Communication jest najszybsza i najdokładniejsza ze wszystkich.

Swype jest nadal dostępna do pobrania ze sklepu Google Play, ale wygląda na to, że nie będą aktualizowana o nowe funkcje. Czekamy na oficjalne oświadczenie Nuance w tej sprawie, ale nie spodziewamy się żadnych dobrych wieści. W sklepie App Store nie można juz pobrać tej aplikacji.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: Android Police phoneArena