Aplikacja Gmail Go to odchudzony mobilny Gmail

Korzystanie z nowej aplikacji mobilnej Gmail Go na Androida jest niemal identyczne jak ze standardowej aplikacji, z tą różnica, że wersja Go zajmuje znacznie mniej zasobów w pamięci telefonu!

Ikona aplikacji mobilnej Gmail Go

Do sklepu Google Play trafiła dzisiaj nowa aplikacja mobilna do obsługi poczty Google’a o nazwie Gmail Go, jest to już trzecia oficjalna aplikacja firmy, po aplikacji Inbox oraz oficjalnym Gmailu, dzięki której można przeglądać pocztę na smartfonie.

Gmail Go to nic innego jak wersja light (lite), która zapewnia niemal takie same funkcje jak zwykła aplikacja Gmail, ale rozmiar pakietu jest znacznie mniejszy: 9,51 MB w porównaniu do 20,66 MB. Rozmiar wzrasta do 24,80 MB po zainstalowaniu, w przeciwieństwie do 47,28 MB dla zwykłej aplikacji, czyli nadal o prawie połowę mniej.

Po zainstalowaniu i otwarciu aplikacji logowanie jest bardzo proste: pojawia się ekran powitalny i wybór konta, z którego zaimportowane zostaną istniejące adresy e-mail – oczywiście mozna dodać ich więcej.

Gmail Go zajmuje mniej miejsca, nie tracąc na szybkości i funkcjach. W dalszym ciągu można organizować pocztę w folderach, otrzymywać powiadomienia push, odpowiadać na wiadomości w trybie online i offline.

Gmail Go (screen) Gmail Go (screen)

Najważniejsze funkcje aplikacji Gmail Go:

  •  udoskonalona skrzynka pocztowa – ułatwi Ci zajęcie się wiadomościami od rodziny i przyjaciół w pierwszej kolejności, pozostałe schludnie porządkując w kategorie (Społeczności, Oferty itp.) do przeczytania na później;
  • mniej spamu – Twoje konto pozostanie bezpieczne i niezaśmiecone, ponieważ Gmail Go zablokuje spam zanim trafi on do Twojej skrzynki.
  • 15 GB wolnego miejsca – zapomnij o usuwaniu wiadomości, żeby wygospodarować trochę miejsca;
  • obsługa wielu kont – skonfigurujesz zarówno adresy Gmaila, jak i te poza Gmailem (Outlook.com, Yahoo Mail i inne dowolne adresy IMAP/POP).

Aplikację pobierzesz bezpłatnie na Androida ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Play