Klawiatury Azio Retro Classic inspirowane maszynami do pisania

Bezprzewodowe klawiatury Azio Retro Classic wyglądają jak starodawne maszyny do pisania, ale wewnątrz znajduje się nowoczesna technologia, a na zewnątrz luksusowy design.

Klawiatury Azio Retro Classic

Być może siedzisz teraz i przeglądasz tę stronę MacBooku lub innym nowoczesnym komputerze, pisząc w ciszy na klawiaturze, która nie zapewnia prawdziwej satysfakcjonującej reakcji na ludzkie palce. Być może pamiętasz maszyny do pisania, których klawisze oferowały coś więcej niż tylko trzask uderzania w klawisze?

Przywołaniem tych wspomnień mogą być klawiatury Azio, które mają upchaną nowoczesną technologię w designerskim stylu sprzed dekad. Jeśli tęsknisz za eklektycznym stylem retro, nowe bezprzewodowe klawiatury Azio Luxury Retro Classic z łącznością Bluetooth to fantastyczna opcja, która jest stosunkowo niedroga w porównaniu do niektórych bardziej ekstrawaganckich klawiatur inspirowanych maszynami do pisania.

Urządzenia można kupić od 650 zł (189,99 USD bez łączności bezprzewodowej lub za 750 zł (219,99 USD), jeżeli nie lubisz kabli. Jednak póki co przesyłka do Polski wynosi aż 265 zł (77 dolarów)! Ta w miarę atrakcyjnych cenowo klawiatura premium, posiada wymienne klawiszy dla komputerów Mac i PC, a także podświetlenie. Wykonana jest z oryginalnego metalu (stal lub miedź), powierzchnie wykończone są drewnem i skórą. Wersja bezprzewodowa działa zarówno w konfiguracji przewodowej, jak i przez Bluetooth, a akumulator 6000 mAh może działać do 2 miesięcy na jednym ładowaniu.

Przeczytaj także: KEYone, czyli smartfon z klawiaturą BlackBerry

Azio Retro Classic – po to, żeby klawiatura przypominała maszynę do pisania…

Klawiatura wykorzystuje pleciony (a jakże!) kabel USB-C do ładowania, który znajduje się zestawie i działa z systemami macOS oraz Windows od razu po wyjęciu z pudełka. Dzięki przełącznikowi trybu z tyłu i wymiennym klawiszom (nie są wymagane żadne narzędzia do wymiany) klawiatury można przełączać między dwoma systemami operacyjnymi.

Azio Retro Classic (Black)

Klawiatury Azio dostępne są w czterech wariantach wykonania: 

  • miedziane wykończenie i biała skóra,
  • miedziane wykończenie i czarna skóra,
  • metalowe wykończenie i czarna skóra,
  • metalowe wykończenie i drewno.

Azio Retro Classic (drewno i metal)

Oprócz uroczych akcentów wykonanych z oryginalnych materiałów i mechanicznych klawiszy, które są rzeczywiście klekoczące i oferują odpowiedni opór, Azio Retro Classic ma również regulację kąta pisania dzięki śrubowym stopom, które mogą dodać sporą siłę nośną.

Klawiatury sprawiają wrażenie jakby zostały zbudowane, aby wytrzymać wiele lat pisania lub nuklearną apokalipsę, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Są ciężkie (1,5 kg) i stabilne dzięki gumowym podkładkom antypoślizgowym. Wymiary klawiatury to 455 x 147 x 40 mm. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że nie jest to klawiatura, którą będziesz chciał zabrać ze sobą w podróż! Raczej ma ładnie wyglądać i zapewnić wygodne pisanie, jak dawne maszyny do pisania.

Wymiary klawiatury Azio Retro Classic

Jeśli szukasz klawiatury mechanicznej (takiej trzaskającej po naciśnięciu na klawisz – sic!), która ma łączyć wspaniały wygląd retro z funkcjonalnym narzędziem do pisania, to Azio Retro Classic wydaje się być najlepszą opcją. Klawiatury są dostępne do kupienia na oficjalnej stronie producenta, a cztery dostępne modele zachowują najlepszą równowagę między ceną, wszechstronnością i jakością wykonania.

źródło: TechCrunch, grafiki oryginalne ze strony producenta