Wciągnij się w Slidey – mobilny tetris w innym wydaniu

Szukasz uzależniające gry mobilnej, która pochłonie wolny czas w podróży, na przystanku lub gdziekolwiek indziej? Slidey doskonale się sprawdzi!

Gra mobilna Slidey

Gra mobilna o nazwie Slidey, wciągnie Cię na długie godziny, dzięki prostej mechanice bazującej na formule Tetrisa. Modyfikacji spadających bloków jest bardzo wiele, niektóre są przekombinowane, inne źle wykonane, ale Slidey wyważyło wszystkie elementy i dostarcza długie godziny roz(g)rywki.

Slidey należy do tego gatunku gier logicznych na smartfony, które łączą klasyczną formułę Tetrisa z nowymi mechanizmami i sposobami grania. W tym przypadku mamy do czynienia z nieskończoną ilością kwadratów, które pojawiają się od dołu (nie spadają tak jak w klasyku). Kolory klocków nie mają większego znaczenia, a pojedyncze, podwójne, potrójne lub poczwórne bloki należy przesuwać w poziomie, aby pozbyć się zapełnionych linii z ekranu.

Cała mechanika rozgrywki, jak sama nazwa wskazuje polega na przesuwaniu na boki (z ang. slide), w lewo lub w prawo, aby dopasować i usunąć zapełniony cały rząd. Po każdym ruchu przybywają kolejne klocki od dołu, przesuwając całość do góry. Twoim celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów, zanim zostaniesz przytłoczony przez kwadraty i dostaną się one do góry, aby zostać pożarte przez wielkie usta na samym szczycie.

Gra  mobilna Slidey na długie zimowe wieczory lub loty samolotem

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę dostępnych tytułów tego typu, warto zwrócić uwagę na Slidey, Możesz ją otworzyć w dowolnym momencie i chwilę zagrać, aby dokończyć rundę po jakimś czasie. Do gry nie jest wymagane połączenie z internetem, więc może okazać się dobrym sposobem na zabicie czasu w samolocie.

Slidey - screen z gry

Oczywiście gra zawiera sporo nieoczekiwanych elementów jak naelektryzowane bloki, czy specjalne moce ratujące sytuacje w ostatniej chwili. Jeśli uda Ci się zlikwidować kilka bloków za jednym ruchem otrzymujesz mnożnik nawet 20 razy więcej punktów przy dobrym combo!  Wraz z postępem w grze przesuwanie bloków staje coraz trudniejsze, ale po kilku rundach nabierzesz wprawy – nic tak nie czyni mistrza jak godziny praktyki!

Najlepszym sposobem na podsumowanie Slidey jest to, że ta gra jest bardzo wciągająca i satysfakcjonująca. Pobierzesz ją bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play