VLC 3.0 obsługuje Chromecasta, 8K, HDR i HD DVD

Nowa wersja popularnego odtwarzacza wideo VLC 3.0 otrzymała sporo przydatnych funkcji, w tym obsługę Chromecasta oraz formaty filmów w jakości 8K, HDR i HD DVD!

VLC 3.0 Vetinari (iPhone X)

VLC to jeden z tych otwartych projektów, które cieszą się ogromną popularnością dzięki funkcjom i niezawodności działania. Player wideo VLC dostępny jest na wszystkie systemy operacyjne, a do tego jest lekki, stabilny i nieskończenie kompatybilny program, którego używamy głównie do odtwarzania filmów.

Nowa aktualizacja odtwarzacza VLC 3.0 Vetinari posiada niesamowitą liczbę funkcji. Obsługuje HDR10, umożliwia przekazywanie dźwięku w jakości HD. Jest przyspieszany sprzętowo na wszystkich platformach, co daje mu wystarczającą moc do odtwarzania filmów 4K i 8K na zwykłych telefonach i komputerach.

Dzięki VLC odtworzymy teraz także filmy na Chromecaście, które nie są natywnie obsługiwane przez to urządzenie. Jest nawet zoptymalizowany pod kątem wycięcia nowego iPhone’a X. Ale co najważniejsze VLC 3.0 dodaje obsługę plików HD DVD .evo.

Przeczytaj również: VLC 3.0 obsługuje wideo nagrane w 360°

Pełną listę nowości znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej odtwarzacza.

Zobacz, jak działa nowy odtwarzacz pod Androidem:

Uaktualniona wersja aplikacja mobilnej VLC 3.0 powoli pojawia się w sklepach App Store i Google Play. Jeśli jeszcze nie widzisz nowej wersji, zajrzyj do sklepu za jakiś czas.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: VLC