Pobierz bezpłatnego e-booka o historii gier RPG

E-book zatytułowany „The CRPG Book Project” to aż 528 ilustrowanych stron stworzonych przez 115 wolontariuszy, zawierający mnóstwo informacji o historii gier RPG – a do tego finalną wersję książki można pobrać bezpłatnie!

The CRPG Book Project - Sharing the History of Computer Role-Playing Games

Fanowski e-book The CRPG Book Project – Sharing the History of Computer Role-Playing Games tworzony był przez 115 ochotników i fanów gier RPG przez cztery lata. Wynikiem ich pracy jest świetnie wydana obszerna publikacja licząca 528 stron i tysiące ilustracji.

Cztery lata to dużo czasu, aby poświęcić się projektowi całkowicie bezinteresownie – ale właśnie pomysłodawca Felipe Pepe zdecydował się spędzić kilka ostatnich lat swojego życia.

W lutym 2014 r. autor opublikował wyniki ankiety online, w której opisano najlepsze gry komputerowe RPG (CRPG). Czegoś mu jednak brakowało. Bardziej niż faktycznych rankingów, Pepe był zainteresowany tym, dlaczego gry są tak dobre. To zrodziło pomysł, aby prosić ludzi o napisanie krótkich akapitów na temat każdego tytułu, ale i tym Pepe nie był usatysfakcjonowany. Chciał opisać więcej gier, mieć więcej zrzutów ekranu, dłuższych recenzji, poprawek stworzonych przez fanów, wskazówek dotyczących modyfikacji i tak dalej. Tak narodził się projekt na napisanie książki The CRPG Book Project.

Pepe przygotował listę gier i rozpoczął rekrutację wolontariuszy, aby pomogli mu w napisaniu książki. Cztery lata, 528 stron i 115 wolontariuszy później, projekt książki CRPG jest gotowy! Najlepszym prezentem autorów jest to, że każdy może go pobrać bezpłatnie! Plik został udostępniony w języku angielskim, w formacie PDF i waży 105,5 MB.

The CRPG Book Project (screen)
screen z książki

Jest to pasjonujący zbiór historii gier RPG, którego jeszcze nie zdążyłem przeczytać, wystarczyła mi chwila, żeby tylko przejrzeć, ale już widzę ogromną wartość tego wydania! Póki co nie ma  planów, aby opublikować wersję papierową tytułu. Nie przeszedł także profesjonalnej korekty, więc można natknąć się na drobne błędy gramatyczne i ortograficzne.

The CRPG Book Project (screen)
screen z książki

Z drugiej strony jest wypełniona po brzegi oryginalną zawartością księga i wygląda na to, że jest doskonałym źródłem informacji na ten temat. Dobra robota i dziękujemy!

źródło: The CRPG Book Project via TechSpot