Aktualizację systemu WordPress 4.9.4 musisz zainstalować ręcznie!

Dzisiaj pojawiło się nowe wydanie systemu do zarządzania treścią WordPress 4.9.4, które zawiera głównie poprawki błędów – ale uwaga! trzeba zainstalować je ręcznie!

Aktualizacja systemu WordPress 4.9.4

Wydana dzisiaj wersja systemu WordPress 4.9.4 zawiera poprawki 34 błędów (wprowadzonych w wersji 4.9.3) obecnych w wersji 4.9 WordPressa, w tym dotyczących zestawów zmian na ekranie personalizacji, widgetów, edytora wizualnego i kompatybilności z PHP 7.2.

To uaktualnienie pojawiło się zaraz po udostępnieniu wersji 4.9.3 naprawiając poważny błąd powodujący, że witryny obsługujące automatyczne aktualizacje w tle nie aktualizowały się automatycznie i wymagają ręcznego działania po stronie użytkownika.

Cztery lata temu z WordPressem 3.7 (nazwa kodowa Basie) dodano możliwość automatycznej aktualizacji WordPressa, utrzymując bezpieczną i wolną od błędów witrynę. Przez cztery lata opcja pomagała w aktualizowaniu milionów instalacji, z bardzo niewielkimi problemami w tym czasie. Niestety wczorajsze wydania 4.9.3 zawierało poważny błąd, który został odkryty dopiero po wydaniu. Błąd powodował, że WordPress napotykał błąd podczas próby aktualizacji do WordPressa 4.9.4. Dlatego wersję 4.9.4 zainstalujesz z poziomu Kokpitu CMS-a.

Spis wszystkich zmian znajdziesz w liście zamkniętych wątków oraz liście przeprowadzonych zmian.

Jak zainstalować WordPressa 4.9.4?

Pobierz WordPressa 4.9.4 lub udaj się do sekcji Kokpit → Aktualizacje w panelu administracyjnym i po prostu kliknij przycisk Zaktualizuj teraz.

Witaj w WordPressie 4.9.4

Witryny, które obsługują automatyczne aktualizacje i mają zainstalowaną wersję 4.9.3 niestety tym razem nie zainstalują się automatycznie!

źródło: Blog WordPressa