Redmi Note 5 od Xiaomi zadebiutuje w Indiach 14 lutego?

Chiński producent elektroniki Xiaomi prawdopodobnie zaprezentuje nowy model Redmi Note 5 w Indiach już 14 lutego 2018 roku.

Xiaomi wyprzedziło Samsunga w wyścigu o najpopularniejszą markę smartfonów w Indiach w zeszłym miesiącu. Teraz Chińczycy przygotowują się do rozpoczęcia podboju w 2018 roku. Producent wysłał do mediów zaproszenie na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 14 lutego 2018 r. w New Delhi, gdzie prawdopodobnie zadebiutuje nowy Redmi Note 5.

Xiaomi zaprezentowało pod koniec zeszłego roku serię Redmi 5, ale dzięki ofercie Redmi Note, która toruje drogę do budżetowych ambicji marki, prawdopodobnie zobaczymy zupełnie nowe urządzenie podczas nadchodzącego wydarzeniu.

Obecnie niewiele wiadomo na temat Redmi Note 5, ale nie jest trudno jest przypuszczać, co może oferować to urządzenie. Telefon będzie wyposażony w wyświetlacz 18:9 i będzie zasilane przez Snapdragon 625/630.

Przeczytaj także: Dlaczego smartfon Xiaomi może być dobrym wyborem?

Prawdopodobnie zobaczymy podobny zestaw opcji pamięci masowej, w tym warianty z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na dane. Smartfon może mieć podwójną kamerę z tyłu, podobnie jak w przypadku Mi A1. Xiaomi powiedział pod koniec zeszłego roku, że zwróci swoją uwagę na fotografię, więc przypuszczenia o ulepszonym aparacie są całkiem prawdopodobne.

Zaproszenie na Xiaomi Product Launch 2018

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Redmi Note 5 będzie działał na najnowszej wersji MIUI 9, ale zagadką jest, czy będzie oparty na Androidzie Oreo czy Nougacie. Xiaomi nie przedstawił jeszcze szczegółowych planów aktualizacji Oreo, ale to może się zmienić w przyszłym tygodniu.

źródło:Android Central