Lucnt SRL1 to inteligentna lampa rowerowa dla smartrowerzystów

Intuicyjne światło rowerowe Lucnt SRL1 zostało wykonane z aluminium lotniczego i działa jak światła stopu samochodu, dzięki zastosowaniu wielu czujników połączonych z inteligentnymi algorytmami.

Lucnt SRL1

Kiedy światło rowerowe przestaje być światłem rowerowym? Wtedy, gdy wyłącza się automatycznie i może samo sygnalizować, że hamujesz, nawet zanim się zatrzymasz. Lucnt SRL1 to właśnie taka inteligentna lampa, którą po prostu montujesz za siodełkiem!

Wynalazek stworzony został przez braci z San Francisco z Mema Engineering, LLC. Inteligentne światło jest robione ręcznie i można je ładować przez USB. Można je łatwo przymocować do roweru za pomocą mocnych magnesów. Światło automatycznie rozjaśnia się, gdy hamujesz i wyłącza się, gdy rower nie jest w ruchu.

Widziałem wiele wersji świateł do rowerów, ale Ci goście zrobili coś naprawdę wyjątkowego. To właściwie kawałek „rzemieślniczego” sprzętu, ręcznie robionego w małej fabryce. Bracia Arash i Mehdi poświęcili wszystkie swoje rowery, aby upewnić się, że ich wynalazek działa w każdych warunkach i z każdym rowerem.

Polecamy: Amabrush – pierwsza na świecie automatyczna szczoteczka do zębów

Na filmie Lucnt wygląda to ekscytująco, ale ciekawe, czy panowie przebiją się ze swoją lampa w świecie crowdfundingu?

Wystartowali ze swoim projektem na Kickstarterze i maja zamiar uzbierać do 8 marca 2018 roku 50 000 dolarów. Jeśli im się to uda, produkt trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku. Wczesny model prototypowy, kosztuje 85 dolarów i działa do 20 godzin na jednym ładowaniu.

Ten fascynujący mały sprzęt stworzony został dla wymagających rowerzystów i mam nadzieję, że zostanie wśród nich dobrze przyjęty. Mała rzecz, a cieszy!

Specyfikacja LUCNT SRL1

Więcej informacji na temat tego projektu oraz materiałów wideo znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej urządzenia.

źródło: TechCrunch