Pierwszy Apple Store w Austrii już w tym miesiącu

Po półtora roku plotek, według strony internetowej firmy, w sobotę 24 lutego 2018 roku Apple otworzy swój pierwszy w historii sklep Apple Store w Austrii.

Apple Store w Wiedniu (luty 2018)

Nowy wiedeński sklep Apple znajduje się przy Kärntnerstrasse, jednej z najbardziej dochodowych ulic handlowych w centrum Wiednia, w trzypiętrowym budynku zajmowanym wcześniej przez firmę odzieżową Esprit. Do tej pory najbliższe sklepy Apple’a znajdowały się w Niemczech, Włoszech i Szwajcarii.

Wzmianki o otwarciu nowego sklepu Apple’a pojawiły się po raz pierwszy w sierpniu 2016 r., gdy lokalne media zasugerowały, że firma z Cupertino sfinalizowała umowę o przejęciu obiektu. Niedługo potem Apple zaczęło publikować oferty pracy w tym mieście – w tym dla menedżerów, twórców, programistów i specjalistów.

Od tego czasu firma Apple dokładała wszelkich starań, aby przebudować sklep, przywracając jego pierwotne ułożenie. Chociaż nie ma wątpliwości, że prace zakończą się tym miesiącu, wydaje się, że już większość prac związanych z przygotowaniami została ukończona.

Niektóre zdjęcia z tego miejsca zostały opublikowane na Twitterze. Otwarcie nowego wiedeńskiego Apple Store’a przyniesie firmie Apple na całym świecie ponad 500 sklepów.

Pierwszy Apple Store w Austrii (Wiedeń, Kärntner Straße 11)
Pierwszy Apple Store w Austrii (Wiedeń, Kärntner Straße 11)

Zobacz także: 500. Apple Store zostanie otwarty 27 stycznia w Korei

Pierwszy sklep Apple Store został otwarty w maju 2001 roku w USA, a pierwszy sklep poza Stanami Zjednoczonymi został otwarty w Japonii w listopadzie 2003 r.

źródło: Apple via Cult of Mac