Aplikacja JustDrive to mobilna rewolucja w tankowaniu paliwa!

Od 1 lutego br. przedsiębiorcy mogą korzystać z aplikacji mobilnej JustDrive, dzięki której ominą  kolejki na stacjach benzynowych, zaoszczędzą na każdym litrze paliwa a wydatki rozliczą w jednej zbiorczej fakturze pod koniec miesiąca. Ambasadorem marki został Krzysztof Hołowczyc.

JustDrive - aplikacja do płacenia za paliwo przez smartfona

Każdy z nas zna ten scenariusz – jedziemy na ważne spotkanie biznesowe a tu nagle zapala się rezerwa. Co zrobić? Podjechać na stację benzynową i nerwowo stać w kolejce za osobą, która właśnie zamówiła 3 hot-dogi czy ryzykować jazdę na oparach?

Na szczęście pojawiło się rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu zmotoryzowanym przedsiębiorcom – aplikacja JustDrive, dzięki której za zatankowane paliwo zapłacimy bezpośrednio przy dystrybutorze, z poziomu naszego smartfona.

Usługa obecnie działa na blisko 2000 stacji w Polsce. Po zatankowaniu skanujesz kod QR na dystrybutorze, a płatność rozliczasz w aplikacji używając podpiętej karty płatniczej. Jedna zbiorcza faktura na koniec miesiąca, tańsze paliwo dzięki stałem rabatowi na litrze i programowi poleceń.

– Jako ITMAGINATION od lat wspieramy rozwój innowacyjnych biznesów, szukając rozwiązań, które zmieniają świat na lepsze. Zauważyliśmy wielki, niewykorzystany potencjał na rynku motoryzacji, który – w moim odczuciu – jest obecnie zbyt zawiły i skompilowany. Tak powstał pomysł na aplikację JustDrive, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców i pozwala im zaoszczędzić czas oraz pieniądze – mówi Daniel Arak, założyciel aplikacji JustDrive oraz prezes ITMAGINATION.

Przeczytaj również: Aplikacja do płatności mobilnych mPay z nową funkcją parkowania

Jak działa aplikacja JustDrive?

Aplikację można pobrać ze sklepu App Store lub Google Play. Korzystanie z niej jest niezwykle proste i poradzi sobie z nią każda osoba, która potrafi korzystać ze smartfona.

Jak się zarejestrować w aplikacji JustDrive? Można to zrobić w kilku prostych krokach, większość danych firmy wczyta się automatycznie:

  1. Podaj NIP swojej firmy oraz kod polecający, jeśli dostałeś go od znajomego.
  2. Dane Twojej firmy zaczytają się automatycznie – wystarczy, że uzupełnisz je o swój adres e-mail i numer telefonu.
  3. Wpisz dane swojej karty płatniczej, ich bezpieczeństwo gwarantuje Dotpay.
  4. Przepisz kod weryfikacyjny z SMS-a, otrzymanego na podany wcześniej numer.
  5. Ustaw swój kod PIN do logowania (można też logować się przez odcisk palca).

Rejestracja w aplikacji JustDrive

Zakup paliwa w 2 prostych krokach, bez odwiedzania stacji:

  1. Zatankuj paliwo na stacji Orlen lub Bliska.
  2. Przyłóż skaner z aplikacji do kodu QR na dystrybutorze.
  3. Zatwierdź płatność (kwota, która wyświetli się na ekranie) – środki zostaną pobrane z karty, która podałeś przy rejestracji.
  4. Gotowe – można jechać dalej, system na stacji automatycznie odnotował Twoją płatność.
Jak płacić za paliwo przez aplikację mobilną?
Jak płacić za paliwo przez aplikację mobilną?

Z rozwiązania można skorzystać na dowolnej stacji Orlen i Bliska, a w planach jest już współpraca z kolejnymi sieciami. Płatność pobrana zostanie z karty kredytowej podanej podczas rejestracji.

Korzyści związane z programem poleceń

Aplikacja pozwala również na realne oszczędności finansowe. Od pierwszego tankowania każda osoba otrzymuje 5 groszy zniżki na litrze paliwa, a udział w programie poleceń pozwala zaoszczędzić nawet do 50% na kosztach związanych z tankowaniem!

Każda osoba, która zarejestruje się w aplikacji z unikalnym kodem polecającym poza standardowymi 5 groszami, przez miesiąc otrzyma dodatkowe 50 groszy rabatu, więc
w sumie zapłaci 55 groszy mniej na litrze paliwa.

Dodatkowo polecający otrzyma 5 groszy zniżki od każdej osoby, która wykorzysta jej kod przez 90 dni. Są jedynie dwa ograniczenia – zniżki działają do 100 litrów paliwa miesięcznie a cena litra nie może być niższa niż 50% tego co widzimy na dystrybutorze.

Program poleceń

JustDrive tylko dla biznesu?

Obecnie usługa dostępna jest tylko dla osób posiadających działalność gospodarczą. Aplikacja na koniec miesiąca wygeneruje jedną fakturę zbiorczą VAT, którą opłacić można bezpośrednio z poziomu aplikacji.

W bardzo nieodległych planach jest udostepnienie jej wszystkim osobom posiadającym prawo jazdy – można spodziewać się, że jeszcze w tym roku!

Pobierz aplikację JustDrive na smartfona z systemem Android lub iOS:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: materiały prasowe