„Final Fantasy XV: Pocket Edition” pojawi się 9 lutego?

Gra mobilna „Final Fantasy XV: Pocket Edition” może pojawić się już 9 lutego 2018 roku, dostęp do całej historii ma kosztować ok. 20 USD (67 zł), a pierwszy epizod będzie bezpłatny.

„Final Fantasy XV: Pocket Edition” - gra mobilna screen

Wygląda na to, że popularne RPG pt. Final Fantasy XV Pocket Edition, mobilna wersja popularnej gry konsolowej i na PC, już wkrótce trafi do sklepów Google Play i App Store. Według informacji opublikowanej w sklepie App Store, trafi ona na urządzenia z systemem iOS już 9 lutego 2018 r. Gra pojawiła się również w sklepie Google Play w sierpniu zeszłego roku bez podania konkretnej daty premiery, od tamtego czasu można się zarejestrować, aby zostać poinformowanym o dostępności.

Mobilna wersja gry ma być wiernym odzwierciedleniem wersji na konsole i komputery oraz ma posiadać tryb wieloosobowy DLC. Ale jak na razie tytuł ten był wykorzystywany w akcjach marketingowych Square Enix przy promocji markowych produktów.

Zobacz także: „Final Fantasy” świętuje 30-lecie i to jeszcze nie finał

Wersja na smartfony gry została przyjęta ze sporą dozą sceptycyzmu, ponieważ wydawało się, że będzie to kolejna marketingowa wydmuszka nastawiona na zyski. Jednak serwis Engadget widział grę na zeszłorocznym Gamescom i wydaje się, że w przeważającej części gra pozostała wierna oryginałowi pod względem postaci, mechaniki rozgrywki, bitew itp. Jednocześnie programiści uprościli postacie, które powinny być dostosowane do baterii i możliwości smartfonów, a jednocześnie nie powinny stracić swojego uroku.

„Final Fantasy XV: Pocket Edition” - gra mobilna screen ze sklepu App Store

Sam wydawca Square Enix nie potwierdził daty premiery, a widoczna data w sklepie App Store nie oznacza, że jest to ostateczny termin. Znamy już jednak inne szczegóły. Na oficjalnej stronie internetowej gry Final Fantasy XV Pocket Edition wszystkie 10 poziomów kosztuje 19,99 USD (ok. 67 zł). Jeśli wolisz kupować kolejne części etapami, to pierwszy rozdział będzie bezpłatny, kolejne dwa będą kosztować 0,99 USD za sztukę, a następne (gdy już będziesz uzależniony), rozdziały od 4 do 10 będą kosztować 3,99 USD.

Oto oficjalny zwiastun gry:

źródło: Engadget