Wiadomości w iCloud wracają w pierwszej becie iOS 11.3

Pod systemem iOS 11.3 będzie można przechowywać zawartość aplikacji Wiadomości (SMS, MMS i iMessage) w iCloud, dzięki czemu będzie można je jeszcze łatwiej odzyskać i odczytywać na innych urządzeniach Apple’a.

Przechowywanie wiadomości w iCloud (iOS 11.3)

Firma Apple obiecała dodać w mobilnym systemie iOS 11 nową funkcję Wiadomości w iCloud, która pozwoli użytkownikom iPhone’ów zapisywać swoje wiadomości iMessages (w tym SMS-y i MMS-y) w iCloud i synchronizować je między urządzeniami.

Wiadomości w iCloud zostały wyciągnięte z systemu iOS 11 w okresie testów beta, a firma Apple obiecała, że ponownie je wprowadzi w późniejszym terminie. Nie było jasne, czy i kiedy funkcja zostanie faktycznie zaimplementowana, ponieważ Apple usunęło wszystkie wzmianki o niej ze strony internetowej o iOS-ie 11.

Od wersji iOS 11.3 wiadomości tekstowe w usłudze iCloud powracają i są dostępne w wersji beta, co może oznaczać, że ta opcja oficjalnie powróci w finalnej wersji.

Przeczytaj także: Apple zapowiada nowe funkcje systemu iOS 11.3

Zgodnie z informacjami o wydaniu, po zainstalowaniu systemu iOS 11.3 beta 1 i po pierwszym uruchomieniu aplikacji Wiadomości, zostanie wyświetlony komunikat z pytaniem o przechowaniu zawartości iMessage w chmurze iCloud.

Wiadomości w chmurze są automatycznie włączone dla użytkowników, którzy mają włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe i iCloud Backup.

Nowa funkcja Wiadomości w iCloud będzie pożądaną nowością dla użytkowników iPhone’a, iPada i Maca, którzy nie chcą usuwać swoich wiadomości. W ciągu kilku lat Wiadomości mogą zająć dużo miejsca. Przestrzeń ta może teraz zostać zwolniona i przechowywana w iCloud, a nie na urządzeniu.

źródło: MacRumors