Snapchat umożliwia udostępnianie snapów w innych mediach społecznościowych

Od teraz w aplikacji Snapchat będzie można udostępniać snapy na Facebooku i Twitterze. Nowa funkcja stopniowo pojawia się w aplikacji u wybranych użytkowników.

Udostępnianie snapów w aplikacji mobilnej Snapchat

Snap Inc. ogłosił, że użytkownicy aplikacji mobilnej Snapchat wkrótce będą mogli udostępniać swoje wpisy (snapy) w innych mediach społecznościowych.

Bez wątpienia jest to kolejny krok w celu utrzymania zainteresowania użytkowników i nie pozwolenia im, aby zainteresowali się przejściem na Instagrama. Snapchat umożliwi użytkownikom udostępnianie swoich postów na Twitterze i Facebooku, jeśli użytkownicy mają połączone swoje konta z aplikacją Snapchat.

Zobacz także: Nowy Snapchat oddziela posty znajomych od treści publicznych

Udostępniane historie w Snapchat Stories będzie można publikować bezpośrednio z aplikacji także na tych platformach. Alternatywnie użytkownicy będą mogli wysyłać łącze do snapów w wiadomości e-mail lub SMS-ie do osób, które nie mają kont w mediach społecznościowych. Po otwarciu przesłanego łącza będzie można otworzyć snapa w przeglądarce internetowej.

Nowa funkcja ma zacząć pojawiać się w aplikacji od środy 24 stycznia 2018 r. u użytkowników, którzy już mogą korzystać z przeprojektowanej wersji aplikacji. Opcje udostępniania snapów będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: GSMArena via CNBC – Snapchat is going to let you share Stories on Twitter and Facebook, in hopes of sparking new growth