Google I/O 2018 odbędzie się 8-10 maja 2018 r.

Pierwsze spekulacje na temat konferencji Google I/O 2018, które odbędzie się w dniach od 8 do 10 maja, a nazwa Androida P znowu będzie rozpalała wyobraźnię fanów Androida!

Google I/O 2018

Każdego roku Google lubi publikować informacje o corocznej konferencji deweloperów, która zwykle odbywa się w miesiącach letnich. Na koncie Google Developers na Twitterze pojawiła się zaszyfrowana wiadomość, podająca pierwszą podpowiedź, kiedy odbędzie się I/O 2018.

Po spędzeniu całej nocy próbując rozgryźć zagadkę Google’a, wiemy, że tegoroczna konferencja programistów I/O odbędzie się od 8 do 10 maja w Shoreline Amphitheatre.

Interaktywna gra, którą wymyślił zespół programistów Google’a, jak zwykle jest bardzo pomysłowa i jest świetną zabawą dla tych, którzy po prostu uwielbiają zagadki. Spontaniczny list miłosny do old-schoolowych przygodówek typu point-and-click, które były bliskie swojej popularności ponad 20 lat temu. Możesz to jeszcze sprawdzić na stronie wydarzenia: google.com/io.

Jest to całkiem nowa strona internetowa, która pozwala spacerować po kampusie Google I/O za pomocą StreetView i szukać wskazówek na temat następnego rozdziału w historii Androida. W towarzystwie niesamowitej muzyki, trzeba przejść przez kilka pokoi i rozwiązać kilka zagadek, aby przejść przez drzwi. Ten ostatni element jest trudny, ale powinieneś być w stanie go złamać!

Jaki jest cel tego wszystkiego?

Rozwiązanie wszystkich zagadek spowoduje, że znajdziesz na scenie w Amfiteatrze Google i doodbacie z rozszerzoną rzeczywistością, która informuje, że tegoroczna konferencja poświęcona programowaniu Google I/O odbędzie się w dniach 8-10 maja.

A to co?

Pineapple

Dla przeciętnego człowieka byłby to zwykły tort ananasowy, ale wszyscy jesteśmy zagorzałymi fanami smartfonów, więc natknięcie się na ten słodki deser w interaktywnej grze, która zapowiada konferencję programistów Google I/O 2018, jest legalnym zezwoleniem na snucie  spekulacji o nazwie następnej wersji Androida. Jak wiecie, ma zacząć od litery „P” i być słodkim deserem, więc … Android 9.0 Pinapple Cake, czy tylko Android 9.0 Pineapple?

Oczywiście, Google uwielbia trollować swoich fanów nazwami przyszłych wersji Androida, więc ostrożnie przyjmujemy tę oczywistą wskazówkę, ale jak dotąd jest to najlepsza oficjalna wskazówka, jaką dostaliśmy do tej pory.

Sądząc po ujawnianiu nazw w poprzednich lat, prawdziwa nazwa Androida 9.0 powinna zostać ujawniona, gdy oficjalnie pojawi się późnym latem, prawdopodobnie w sierpniu 2018 roku. Na szczęście, do tego czasu powinno dotrzeć kilka przedpremierowych wersji dla programistów, abyśmy mogli go przetestować.

Miejsce i data Google I/O 2018

źródło: Google via Android Police