Apple zapowiada nowe funkcje systemu iOS 11.3

Firma Apple oficjalnie zapowiedziała nową wersję swojego mobilnego systemu iOS 11.3, ujawniając nowe funkcje i datę premiery.

Nowe funkcje systemu iOS 11.3

Apple właśnie ujawniło wszystkie najważniejsze zmiany i nowości, które pojawią się wraz z nadchodzącą aktualizacją systemu mobilnego iOS 11.3. Będzie to kluczowe wydanie, ponieważ umożliwi użytkownikom wyłączenie automatycznej funkcji zarządzania baterią, która może obniżać wydajność iPhone’ów ze starszymi bateriami.

W aktualizacji pojawi się także szereg innych ważnych funkcji, oto lista wszystkich zmian wspomnianych w komunikacie prasowym Apple’a:

  1. Nowe funkcje wyświetlania stanu naładowania baterii i zaleceń, czy ogniwo wymaga naprawy. Dostęp do nich można uzyskać wchodząc w Ustawienia → Bateria i są dostępne dla modeli iPhone 6 i nowszych.
  2. Użytkownicy będą mieli włącznik włączania/wyłączania funkcji zarządzania energią, która może wpływać na maksymalną wydajność na telefonach iPhone. Funkcję można znaleźć w podsekcji Bateria w menu Ustawienia. Zarządzanie energią jest obecnie dostępne na urządzeniach iPhone 6, 6S, SE i 7-gen.
  3. ARKit 1.5 zostanie udostępniony programistom. Dzięki ARKit będzie można umieszczać wirtualne obiekty na ścianach, drzwiach i innych pionowych powierzchniach. Dodatkowo będzie można mapować nieregularnie ukształtowane powierzchnie w dokładniejszy sposób. Widok rzeczywistego świata za pomocą kamery uzyska 50% większą rozdzielczość, a do tego zostanie dodana obsługa automatycznego ogniskowania.
  4. Nowa aplikacja Health Records zostanie dodana do aplikacji Health. Połączy informacje ze szpitali, klinik i samej aplikacji w celu zorganizowania i zapewnienia szybkiego zorganizowanego dostępu do danych medycznych. Usługa będzie szyfrowana i zabezpieczona hasłem.
  5. Zostanie dodanych 16 nowych Animoji w tym lew, niedźwiedź, smok i czaszka.
  6. W Apple Music pojawią się teledyski utworów.
  7. Apple News uzyska ulepszoną funkcję Top Stories and Video group w dziale „Dla Ciebie”
  8. Funkcja Business Chat zostanie dodana w wersji beta do Wiadomości. Pozwoli to użytkownikom na łatwiejszą komunikację z przedsiębiorstwami.
  9. Obsługa zaawansowanej lokalizacji mobilnej (AML) w celu automatycznego wysyłania aktualnej lokalizacji użytkownika podczas nawiązywania połączenia z usługami alarmowymi w krajach, w których obsługiwane jest AML.
  10. Autoryzacja oprogramowania HomeKit pozwoli programistom dodawać obsługę HomeKit do akcesoriów.

Firma Cupertino udostępniła już wersję beta systemu iOS 11.3 w wersji dla programistów i dla publicznych testerów systemu.Zapowiedziano także, że aktualizacja będzie dostępna „tej wiosny”.

Więcej możesz przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym firmy Apple.