Sprzedaż modeli iPhone’a w grudniu 2017 r. (USA)

W minionym okresie świątecznym to iPhone 8 cieszył się większa popularnością niż iPhone X, a jesienią ubiegłego roku starsze modele sprzedawane były prawie dwa do jednego.

Sprzedaż modeli iPhone'a w USA (grudzień 2017)

Według ankiety przeprowadzonej przez Consumer Intelligence Partners wśród 500 kupujących iPhone’y w okresie od października do grudnia 2017 r. wynika, że 24% nabywców wybrało iPhone’a 8, a iPhone 8 Plus stanowił 17% zakupów. iPhone X miał 20% nabywców w ciągu dwóch miesięcy, w których był dostępny  w sprzedaży w okresie badania. Każdy inny starszy model, w tym iPhone 6 i iPhone SE znalazły się pozostałych 39 proc.

CIRP utrzymuje, że porównanie roku 2017 z rokiem 2016 jest tym razem wyjątkowo trudne z wielu powodów. Porównanie z wcześniejszymi wersjami jest w najlepszym wypadku podstępne: po pierwsze iPhone X nie był dostępny przez cały kwartał, a starsze modele są dalej obecnie oferowane (jest aż osiem modeli).

Zobacz także: Największy iPhone (rozmiar Plus) coraz bardziej popularny

Apple wprowadziło nowe telefony w innym harmonogramie, ogłaszając jednocześnie trzy nowe modele, ale opóźniając uruchomienie najbardziej zaawansowanego i drogiego iPhone’a – pięć tygodni po premierze iPhone’a 8 i 8 Plus.

W badaniu uwzględniono też jeden miesiąc, kiedy iPhone X nie był dostępny w sprzedaży. Może to również zniekształcić dane na korzyść innych modeli niż iPhone X, biorąc pod uwagę, że dane obejmują trzy miesiące, a nie tylko te dwa, w których można było telefon iPhone X.

źródło: CIRP via Apple Insider