Hydrogen One od RED trafi do sprzedaży tego lata

Firma RED zapowiedziała, że jej holograficzny smartfon o nazwie Hydrogen One trafi do sprzedaży już tego lata.

Hydrogen One firmy RED - smartfon z ekranem holograficznym

Producent aparatów fotograficznych RED poinformowała w zeszłym roku, że wyda swój pierwszy smartfon Hydrogen One, który będzie oferował zupełnie nowe wrażenia wizualne dzięki „holograficznemu” wyświetlaczowi.

Nadal nie mamy żadnych informacji na temat tego, jak to urządzenie będzie działało, choć znana jest wstępna specyfikacja techniczna. Zdaniem CEO Jima Jannarda, Hydrogen One wystartuje tego lata i będzie oferowany przez operatorów i partnerów handlowych.

Hydrogen One będzie posiadał procesor SoC Snapdragon „835x”, który jeszcze obecnie nie istnieje. Czy może nadejść nowy wariant SD835? Możliwe też, że Jannard popełnił literówkę. Wiemy jednak, że Snapdragon 845 będzie już obecny w urządzeniach do czasu premiery tego telefonu. U

rządzenie wyposażone będzie także w potężną baterię 4500 mAh i 5,7-calowy wyświetlacz 1440p. Jannard mówi, że ekran wygląda dobrze w trybie 2D, ale tryb holograficzny „4V” jest czymś zupełnie innym. Plotka głosi, że wyświetlacz jest oparty na technologii od startupu o nazwie Leia. Zobacz wideo poniżej.

Telefon będzie mógł nagrywać materiał 4V i ma różne opcje udostępniania, ale 4V prawdopodobnie nie będzie tak interesujące, gdy oglądany będzie na jakimkolwiek innym urządzeniu. Hydrogen One będzie miał także moduł kinowy z obsługą wideo 3D. Ten dodatek nie będzie jednak gotowy na czas premiery telefonu.

Nie zdradzono, który operator będzie oferował o urządzenie, wiadomo, że będzie to jeden z większych graczy na rynku. Wiadomo, że proces certyfikacji telefonów wymaga czasu, więc te jednostki mogą nie być dostępne do lata. Prawdopodobnie na początek będzie można zamawiać Hydrogena One w przedsprzedaży, a cena wynosi aż 1200 dolarów (około 4000 zł).

źródło: Reducer via Android Police