HomePod trafi do sprzedaży 9 lutego 2018 r. tylko w 3 krajach

Apple potwierdziło dzisiaj, że wypuści na rynek swój inteligentny głośnik HomePod 9 lutego br. Urządzenie na początku będzie dostępne tylko w 3 krajach, USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

HomePod firmy Apple w sprzedaży od 9 lutego 2018 r.

Fani urządzeń firmy Apple wreszcie będą mogli zamówić inteligentny głośnik HomePod w przedsprzedaży, w sklepie internetowym Apple w ten piątek 26 stycznia 2018 roku – ale tylko w trzech krajach.

W końcu znamy też datę oficjalnej premiery HomePoda, po tym jak został zapowiedziany podczas zeszłorocznej konferencji dla programistów WWDC 2017. Początkowo HomePod miał trafić do sprzedaży pod koniec 2017 roku, ale Apple musiało opóźnić start swojego pierwszego głośnika z asystentem głosowym Siri, ponieważ nie było jeszcze gotowe.

Od 9 lutego mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii będą mogli kupić głośnik w cenie od 349 dolarów, czyli ok. 1190 zł.

Zobacz także: Czy 2018 będzie rokiem wzrostu inteligentnych głośników?

HomePod w sprzedaży od 9 lutego

Teraz oczekiwanie na inteligentny głośnik (prawie) się skończyło. Firma Apple potwierdziła dzisiaj, że pierwsze zamówienia HomePod będzie można składać w najbliższy piątek, a wysyłki rozpoczną się tak, aby urządzenie trafiło do klientów na 9 lutego. Francja i Niemcy są następnymi krajami w kolejce, w których urządzenie pojawi się w sklepach na wiosnę.

HomePod kosztuje 349 USD, co czyni go znacznie droższym niż inteligentne głośniki od takich konkurentów jak Amazon i Google. Apple podkreśla jednak, że HomePod jest przede wszystkim  nowym doświadczeniem muzyki, a po drugie domowym asystentem aktywowanym głosem.

HomePod ma wbudowane Siri i można go używać do uzyskania informacji głosowych oraz kontrolowania innych inteligentnych urządzeń tak samo jak za pomocą Alexy. Ale nie na to klienci mają wydać ponad tysiaka, bowiem HomePod jest wypełniony inteligentną technologią zaprojektowaną do wypełniania pomieszczeń najlepszym możliwym dźwiękiem.

Niesamowity dźwięk przede wszystkim

Technologia głośnika Apple’a obejmuje siedmiokrotną matrycę głośnikową i 4-calowy głośnik niskotonowy, a także możliwość projekcji efektów dźwięku przestrzennego. Dzięki temu HomePod może rozpoznać swoje otoczenie i dostosować wyjście audio w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty – jednak ta funkcja nie będzie dostępna aż do końca tego roku.

W dużych pomieszczeniach można będzie sparować wiele HomePodów dla uzyskania lepszych efektów. Zakładamy, że Twój portfel poradzi sobie z tym oczywiście…

Elementy wewnątrz głośnika HomePod

Wycieki oprogramowania układowego HomePoda ujawniły wiele tajnych funkcji głośnika, podczas gdy czekaliśmy na jego uruchomienie. Ale niektóre rzeczy są wciąż niejasne, np. czy urządzenie będzie obsługiwać usługi innych firm, takich jak Spotify?

Więcej o urządzeniu przeczytasz na oficjalnych stronach internetowych: www.apple.com/homepod

źródło: Apple, AppleInsider