Audiobooki są już oficjalnie dostępne w Google Play

W sklepie Google Play pojawiła się nowa sekcja „Audiobooki”, ale książki audio w przypadku polskich lub polskojęzycznych tytułów stanowią bardzo znikomą część biblioteki.

Audiobooki w sklepie Google Play

Od miesięcy wiedzieliśmy, że Google planowało uruchomić sprzedaż audiobooków w sklepie Google Play, a dzisiaj nadszedł ten dzień, ale nie ma zbyt wielkiego powodu do radości., szczególnie jeśli chodzi o polskich odbiorców.

W końcu książki audio są już dostępne w sklepie Książki Google Play na Androida. Zakupione tytuły można nawet odtwarzać je z głośnika Asystenta Google.

Audiobooki mogą kupić użytkownicy sklepu w 45 krajach i dziewięciu językach (pełna lista tutaj). W przeciwieństwie do niektórych usług Google Play,dla tych pozycji nie można wykupić miesięcznej subskrypcji. Każda książka audio ma być sprzedawana „po przystępnej cenie, bez zobowiązań”. Pozycje mają możliwość bezpłatnego odsłuchania fragmentu książki, podobnie jak w przypadku e-booków, których fragmenty są dostępne do odczytu. Zakupy Audiobooków można udostępniać w Bibliotece rodzinnej innym członkom rodziny.

Przeczytaj także: Lektury.gov.pl to cyfrowa biblioteka z lekturami za darmo

Niewykluczone, że Asystent Google będzie mógł odtwarzać książki audio z konta. Można też użyć komendy „OK Google, przeczytaj moją książkę”, aby rozpocząć odtwarzanie. Dostępne są również dodatkowe polecenia, takie jak „kto jest autorem” i „przestań czytać w ciągu 20 minut” (więcej poleceń znajdziesz tutaj). Integracja z asystentem jest obecnie ograniczona dla użytkowników posługujących się językiem angielskim, wkrótce  zostanie dodane także wsparcie dla Android Auto.

Screen Audiobooków ze sklepu Google Play (PL)
Screen Audiobooków z polskiego sklepu Google Play

Dział Audiobooki w Google Play działa już teraz, a firma oferuje 50% zniżki na pierwszą książkę. Ceny wydają się wahać od około 25 do 150 zł.

źródło: Google The Keyword – “Ok Google, read my book”… Introducing audiobooks on Google Play via Android Police