Narzędzie statystyczne dla artystów Apple Music for Artists

Apple Music zaczyna oferować szczegółowe informacje na temat odtwarzania i pobierania muzyki w narzędziu Apple Music for Artists – podobne do tego serwisach Spotify, Pandora i YouTube.

Apple Music for Artists

Muzycy chcą wiedzieć, w jaki sposób ich utwory są odtwarzane w serwisach streamingowych. Spotify wprowadziło statystyki w czasie rzeczywistym i informacje demograficzne w aplikacji dla artystów w październiku zeszłego roku, a Pandora i YouTube od dłuższego czasu mają podobne pulpity nawigacyjne.

Wreszcie Cupertino dogania konkurencję i uruchamia wersję beta narzędzia Apple Music for Artists. Jest to w praktyce pulpit nawigacyjny, który pozwala użytkownikom przeglądać różne statystyki dotyczące popularności utworów od startu usługi Apple Music (30 czerwca 2015 roku) do teraz.

Według tygodnika Billboard usługa początkowo będzie dostępna dla kilku tysięcy artystów. Po zakończeniu fazy testowej Apple Music for Artists zostanie udostępnione wszystkim, których utwory znajdują się w Apple Music i iTunes.

Billboard donosi także, że pulpit wyświetli użytkownikom bieżącą liczbę odtworzeń, zakupów piosenek i albumów, a specjalny panel wglądu dostarczy informacji na temat kluczowych kamieni milowych, takich jak skumulowane odtworzenia i zakupów poszczególnych utworów.

Artyści będą mogą sięgać jeszcze głębiej, korzystając z globalnej mapy, aby zobaczyć, jak ich piosenki odtwarzane są w jednym ze 115 krajów, w których dostępne są Apple Music i iTunes. Pozostałe informacje geograficzne i demograficzne będą dostępne za pomocą kilku kliknięć. Niektóre z tych informacji pomogą menedżerom i artystom dowiedzieć się do których miast warto pojechać z koncertem, dzięki popularności utworów w poszczególnych regionach.

Przeczytaj także: Spotify nadaje tempo pod kątem liczby subskrybentów

źródło: Billboard via TechCrunch